10 tajemství drobivého křehkého těsta

10 tajemství drobivého křehkého těsta

Z křehkého těsta vykouzlíte neuvěřitelně křupavé dortové základy, dortíky a drobné pečivo.

Ne. 1: Teplota surovinPřed přípravou těsta je žádoucí, aby vaše kuchyně vychladla. Máslo by mělo být studené a voda by také měla být studená. Ne. 2: Máslo a margarínKřupavého efektu je dosaženo díky vysokému obsahu oleje v másle (margarínu). Ne. 3: Konzistence strouhanky z moukyProsátou mouku s máslem je důležité nastrouhat najemno, dokud nebude vše rovnoměrně drobivé. Při míchání tuk obaluje mouku, lepek obsažený v mouce nemůže vytvořit pružnost a pružnost v kombinaci s vlhkostí. Těsto bude křehké a měkké.

Ne. 4: Proporce Věnujte pozornost proporcím, abyste dosáhli dobrého výsledku. Měli byste použít polovinu mouky než másla. Použijte stejné díly margarínu a másla. Díky tomu bude vaše těsto ještě chutnější. Ne. 5: Udělejte z křehkého těsta drobivějšíTěsto bude drobivější, pokud lžíci pšeničné mouky nahradíte moukou bezlepkovou, jako je rýžová nebo kukuřičná. Ne. 6: Ručně hnětemeKřehké těsto rovnoměrně promícháme rukama, ale ne moc dlouho, protože tuk v těstě se začne rozpouštět a pečivo po upečení změkne. Ne. 7: Moučkový cukr a vejcePokud místo krupicového cukru použijete moučkový cukr, bude těsto drobivější a v puse se rozpadne. Přidáním vajec se křehké těsto zpevní. Jako takový by se neměl přidávat vůbec, pokud neděláte velký koláč a nepotřebujete trochu tuhosti, ale pak stačí přidat žloutek.

Ne. 8: Pořadí ingrediencíJe důležité si všímat pořadí ingrediencí. Nejprve smícháme mouku se sodou, vanilkou a cukrem. Poté přidáte kousky másla a utřete je dohromady. Teprve poté přidáte pojivovou tekutinu (zakysanou smetanu, vodu nebo žloutek). Ne. 9: Těsto správně vyválejteAby šlo těsto snadněji vyválet, mělo by se dát na cca 30 minut do lednice, aby se vám snáze hnětlo a zpracovávalo. Těsto rozválejte válečkem na 4 až 8 mm od středu ke krajům a lehce jej poprašte moukou a několikrát otočte. Ne. 10: Předehřejte troubuKřehké těsto byste měli vkládat pouze do dobře předehřáté trouby na teplotu 180-200 stupňů.