10 tajemství, jak spánek ovlivňuje vaši produktivitu

spánek-je-zdravý

Výše vašeho platu je ovlivněna mnoha různými faktory. Ale konečný celkový měsíční příjem bude záviset na tom, jak důležití jste pro společnost. Abyste získali více peněz, musíte hrát ve společnosti důležitější roli a zvýšit svůj podíl ve společnosti. Jinými slovy, musíte zlepšit svou produktivitu.

1. Nedostatek spánku vede k problémům s pamětí a nedostatku pozornosti.

Nedostatek spánku vede ke zhoršení kognitivních mozkových funkcí, váš mozek se jen stěží vyrovnává s každodenními věcmi. Jste duchem nepřítomní, zapomnětliví, apatičtí a máte špatnou náladu. Jedna studie zjistila, že lidé, kteří spí méně než šest hodin, mají mnohem nižší kognitivní funkce než ti, kteří spí 7 až 8 hodin.

Co to konkrétně znamená? To znamená, že pokud vám chybí spánek, budete trpět problémy s pamětí a pozorností, stejně jako nebudete schopni vytvořit vztah příčiny a následku.

Když se tedy naučíte pravidelně spát, přestanete dělat mnoho chyb a chybných úsudků, za které budete muset platit nízkým platem.

Zlepšíte se v tom. vaše úkoly se soustředí, a proto budete moci dělat více. A to jsou zase dobré podmínky pro vyplácení prémií a zvyšování platu.

2. Spánek ovlivňuje schopnost kreativně myslet.

Kreativní lidé, kteří jsou schopni nabídnout neobvyklá řešení, jsou ceněni téměř ve všech oblastech pracovního světa. Schopnost kreativně myslet přímo souvisí se spánkem. Studie Valerie Drago z Neurologického oddělení Univerzity v Bologni prokázala souvislost mezi kreativitou a různými fázemi pomalého spánku. První fáze pomalého spánku (ospalost) je spojena s bystrostí a schopností mluvit. Čtvrtá úroveň (hluboký spánek) souvisí s originalitou a obecnou kreativitou. Takže pokud jste odpočatí a fit, můžete vyvinout originální řešení svého problému a výrazně zlepšit svou práci. Pokud si váš šéf zaměstnanců váží, vaše snažení nezůstane bez povšimnutí a určitě se dočkáte finanční odměny.

3. Spánek určuje vaši náladu.

Velmi často jsou rozhodující nejen vaše profesní, ale i osobní kvality, pokud jde o to, zda byste měli být povýšeni. Jsou-li dva zaměstnanci se stejnou profesní praxí, bude kandidátem na povýšení s největší pravděpodobností ten, o kterém se ví, že je veselý a příjemný zaměstnanec. Spánek má obrovský dopad na vaše emocionální pozadí a schopnost být příjemným konverzátorem. Jeho nedostatek vás naopak může vyvolat podrážděnost a náladovost. Studie také ukazují, že chronický nedostatek spánku může vést k depresi. Nevrlý zaměstnanec se známkami deprese není schopen dělat dobře svou práci, efektivně pracovat v týmu a jednoduše konverzovat se spolupracovníky. To je důvod, proč je spánek tak zásadní a důležitý pro vaši kariéru.

4. Spánek ovlivňuje vaši schopnost rozhodovat se.

Pokud jste v manažerské pozici, vaše schopnost činit správná rozhodnutí je velmi důležitá, pokud jde o váš plat. Nedostatek spánku může způsobit neopodstatněná rizika nebo chyby, které mohou vést ke ztrátě odměny nebo dokonce ke snížení vaší pozice. Jak vidíte, nedostatek spánku přímo ovlivňuje vaši produktivitu, kreativitu a pozitivní přístup, což jsou hlavní důvody pro zvýšení platu nebo přesun na vyšší placenou pozici. Proto, pokud chcete zvýšit svůj příjem, měli byste se postarat o dostatek spánku každou noc.

5. Ložnice by měla být řádně připravena.

Lidé velmi často nemohou dobře spát kvůli vnějším okolnostem, které jim brání. Existuje několik bodů, které jsou pro dobrý spánek nesmírně důležité.

Ticho a tma jsou klíčové.

Světlo v ložnici potlačuje práci melatoninu, hormonu, který reguluje rytmus spánku a bdění. Chcete-li se lépe vyspat, vyhněte se před spaním jasným světlům a na okna zavěste tmavé závěsy, které blokují světlo z ulice. Pozor také na ticho, cizí hluk může zahnat spánek na dlouhou dobu. Důležitým faktorem je také mikroklima. Teplo v ložnici zhoršuje kvalitu spánku a způsobuje, že se velmi často budíte. Studie University of Tohoku Fukushi ukázala, že zvýšení okolní teploty ovlivňuje rychlé i pomalé fáze spánku. Aby se zabránilo častému probouzení, měla by se teplota v ložnici pohybovat kolem 18-20 °C.

Matrace a polštář by se také neměly zanedbávat, pokud jde o dobrý spánek. Zastaralá matrace a špatně vybavený polštář vám mohou bránit v každodenním dostatečném spánku. Z tohoto důvodu byste si měli nákup důkladně prohlédnout a možná i vyzkoušet. V současné době existují společnosti, které vezmou matraci zpět, pokud se vám nebude líbit po 3 měsících nebo i déle. Ceny polštářů už nejsou tak vysoké. Pokud tedy máte pocit, že se na něm nedá dobře spát, rozhodně si pořiďte jiný model.