10 věcí, které musíte udělat na jaře

10 věcí, které můžete dělat na jaře

Podle tradiční čínské medicíny je jaro obdobím, kdy se obnovuje koloběh života. Jste připraveni na znovuzrození? Pokud ano, zapište si do diáře věci, které stojí za to vyřídit co nejdříve.

Detoxikujte své tělo

Jaro je skvělý čas na očistu a detoxikaci těla. Prodlužování denního světla a probouzení přírody ovlivňují játra a metabolismus. Tělo se chce detoxikovat od odpadních látek, které se mu přes zimu nahromadily. Jediné, co musíte udělat, je kontrolovat, co jíte. Zkuste se týden vyhýbat alkoholu, kávě, cukru, mléčným výrobkům, tukům, mouce a droždím. Místo toho jezte více polévek, dušené zeleniny a ovoce. Taková dieta nepomáhá ani tak při hubnutí, jako spíše při očistě těla od toxinů nahromaděných přes zimu, zlepšení metabolismu a tím i stavu pokožky.

Cvičení venku

Jízda na kole, inline brusle, jogging – všechny důvody, proč více cvičit, jsou dobré! Čím více se hýbete, stýkáte se a zkoušíte nové věci, tím více endorfinů vaše tělo produkuje. A to znamená, že se vám zlepší nálada. Pokud se vám nechce cvičit, stačí poslouchat hudbu a tančit! Vaše tělo a mozek budou ve skvělé kondici.

Makeover

Stříhání vlasů a změna účesu je symbolem inovace. Také obnovuje vaše vlasy po zimě a dělá je silnějšími. Také si řekněte, že ostříhat si konečky vlasů také znamená opustit negativní myšlenky a zlozvyky! Myslete na všechny návyky, které byste si ve svém životě rádi osvojili: běhejte ráno, pijte zelený čaj místo kávy… A dělejte to denně. Stačí asi dva týdny, než se zdravý návyk ujme!

Naučte se meditovat

Naučte se správně dýchat. Vzduch na jaře je zvláštní, protože je plný slunce a tepla. A pokaždé, když se zhluboka nadechnete a vydechnete, nadechnete se. Zkuste to dělat vědomě, ať je stát jako jeden. K tomu, abyste se naučili tuto praxi, nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Můžete to udělat kdekoli. začněte dnes O polední přestávce vyjděte z kanceláře, sedněte si na lavičku a dýchejte. Představte si, že spolu s proudem vzduchu dýcháte sluneční světlo. A jak to vstupuje do vás, vašeho krevního oběhu a každého orgánu a naplňuje vás pozitivní energií. Když světlo projde vámi, vrátí se a změní se ve zlatý mrak.

Udělejte si lázeňský den

Proměňte svou koupelnu na lázně na jeden den! Udělejte si sladký tělový peeling s jogurtem a medem. Je skvělý pro odstranění odumřelých kožních buněk a zlepšení krevního oběhu, ale je také šetrný k vašemu tělu, aniž by mu ublížil. Pleť je po zimě suchá: naneste na obličej a vlasy hydratační masku. Udělejte si koupel s esenciálním olejem. Nebo si udělejte výlet se svými přítelkyněmi.

Udělejte si čas a vstaňte z postele

Dobře se vyspěte. Uprostřed jara jste někdy tak ospalí! Pokud jsou vám povědomé malátné a ospalé nálady, dopřejte si to trochu. Jděte spát brzy, abyste se mohli probudit se sluncem. Neboť jako klíčky na jaře líně a tiše saháme po slunečním světle. Užijte si tento stav, dovolte si opalovat se a ležet déle v posteli.

Uklidit

Udělejte jarní úklid. Dům, jeho atmosféra, má na nás velký vliv. Naše interiéry by nás měly inspirovat, proto by nikdy neměly být statické. Pokud se vám nechce rekonstruovat, můžete udělat pár drobných úprav a doplňků. První věc, kterou musíte udělat, je uklidit: jít do nejvzdálenějších koutů a vyprat záclony. A pak už jde o detaily: decoupage, malba, luxusní polštářky, nádobí atd. udělají váš interiér zajímavějším a osobitějším – to vše ho oživí a zpestří!

Budujte nebo znovu objevujte vztahy

Zdá se, že na jaře je láska ve vzduchu. Rozhlédni se. Někdy ve spěchu přehlédneme sezónu. A to je vhodná doba na obnovení vztahu nebo zahájení nového. Dejte si šanci cítit se jako teenager, pokud chcete žít, smát se a milovat.

Pijte hodně vody

Pijte hodně vody! Mnoho odborníků na výživu vám radí vyhýbat se všem tekutinám kromě vody. A pochopitelně, jen voda má tak silnou přirozenou očistnou sílu těla, všechny druhy toxinů a strusek. Někdy žízeň zakrývá hlad. Pokud tedy chcete něco sníst, měli byste se předtím napít. Voda je nejlepším pomocníkem pro každého, kdo chce zhubnout.

Aktualizujte svůj šatník

Zbavte se nepotřebných věcí. Mnoho věcí, které se nám doma hromadí, nám nejen zabírá místo ve skříních, ale také nám ubírá energii. Čím více prostoru máte, tím světlejší je váš domov, tím lépe se cítíte. Zajímavost: čím rychleji se zbavíte starého a nechtěného, tím rychleji přijde nové a žádané. Podívejte se kriticky na svůj šatník, projděte si své věci. Žádné opotřebení za 6 měsíců – vyhoďte, darujte. Jakou barvu má oblečení ve vašem šatníku? Tma? Okořeňte to něčím zářivým a opravdu jarním.