12 důvodů, proč používat zázvor každý den

Kořen zázvoru pro zdraví

1. Posílení imunity

Zázvor má díky vysokému obsahu kyseliny askorbové, vitamínů B, A, zinku, vápníku, jódu, přírodních antibiotik a antimykotik posilující účinek na organismus a zvyšuje odolnost vůči různým nemocem. Jednoduše přidejte 1 lžičku nastrouhaného zázvoru do černého nebo zeleného čaje. Udělejte si ho sami: 5 celých citronů a 250 g čerstvého zázvoru spařte ve vodě a oslaďte medem. Vezměte si Ginger Shot každé ráno – je ideální při nachlazení.

2. Zrychlete metabolismus a zbavte se nevolnosti

Při problémech s trávením, funkcí střev nebo s nevolností včetně mořské nemoci a těhotenství může pomoci žvýkání zázvoru nebo malého množství zázvoru v čaji.

3. Posílení a růst nehtů

Vyrobte si vlastní krém na ruce: Rozpusťte 1-2 lžíce bambuckého másla, přidejte 1-2 lžičky avokádového oleje, 3-5 kapek esenciálního oleje pačuli, 3-5 kapek zázvorového esenciálního oleje a 5-7 kapek citronového esenciálního oleje. Vše dobře promícháme a nalijeme do čisté suché nádoby. Krém na ruce jemně vmasírujte do nehtů.

4. Úleva od bolesti

Zázvor zvládá zánětlivé procesy a bolesti, včetně bolesti svalů po intenzivním cvičení, periodické bolesti u žen a artritidy. Udělejte polevu ze stejných dílů zázvoru a šťávy ze dvou citronů, 1 lžičky medu a vody a použijte v případě potřeby.

5. Stimulace mozku

Používání zázvoru zpomaluje stárnutí a smrt mozkových buněk a odolává neurodegenerativním onemocněním, zejména Alzheimerově a Parkinsonově chorobě. Kromě toho kořen zlepšuje všechny kognitivní funkce a podporuje paměťovou funkci.

6. Anti Aging

Zázvor obsahuje velké množství antioxidantů, urychluje procesy obnovy v těle, odolává volným radikálům a odstraňuje toxiny.

7. Pomoc při hubnutí

Zázvor díky vysokému obsahu „spalujících“ látek velmi dobře zrychluje metabolismus a snižuje chuť k jídlu. Přidejte čerstvý nebo mletý zázvor do předkrmů, hlavních jídel a nápojů. Čaj se zázvorem pijte půl hodiny před jídlem – a jezte mnohem méně. Večer vypijte sklenici podmáslí s mletým zázvorem, skořicí a špetkou chilli papričky.

8. Afrodiziakum

Zázvor je popsán v Kámasútře a v některých legendách se objevuje jako prostředek k zažehnutí „vnitřního ohně“. Stimuluje krevní oběh a pomáhá při tvorbě hormonů, zvyšuje citlivost.

9. Rozzářená pleť

Pro omlazení, zpevnění a zářivost pleti: smíchejte stejné díly zázvoru, medu a citrónové šťávy. Nechte pleťovou masku na obličeji 30 minut.

10. Protinádorové

Látky obsažené v zázvoru jsou schopny odolávat rakovině a zmírňovat stavy při chemoterapii.

11. Zbavte se akné

Smíchejte 1 lžičku mletého zázvoru a 1 lžičku jablečného octa a aplikujte na pupínky na vajíčkách – zánět a zarudnutí mizí mnohem rychleji. Zlepšete pleť: Smíchejte 1 lžičku mletého zázvoru, 1 lžičku medu a trochu mléka a naneste na obličej po dobu 10-15 minut, poté opláchněte.

12. Normalizace složení krve

Pravidelná konzumace zázvoru podle studie normalizuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a výrazně snižuje riziko možných komplikací. Zázvor navíc pomáhá odolávat krevním sraženinám a vysokému krevnímu tlaku. Zázvor povařte s tyčinkou skořice asi 15 minut a nechte vychladnout. Zázvorový nápoj pijte 2-3x denně.