12 důvodů, proč pravidelně pít jablečný ocet

Přínosy jablečného octa pro zdraví
Jablečný ocet vyrábí kvasící jablečnou šťávu, dokud se cukr nezmění v ocet. Pro dosažení nejlepšího účinku musí být jablka sklizena v oblastech šetrných k životnímu prostředí a samotná tekutina se nesmí zahřívat, filtrovat ani míchat s chemickými přísadami.
Většina jablečného octa se usadí na dně láhve, tzv. octová matka. Obsahuje nejužitečnější prvky, tvoří ho aktivní bakterie octového kvašení, které spolu s kyslíkem také fermentují víno popř. jiné tekutiny, proto by se před použitím měla láhev vyčistit.
Kromě užitečných vlastností běžného jablečného džusu, jablečného moštu ocet má tyto vlastnosti: antibakteriální, antivirové, protiplísňové. Proto je nepostradatelným lékem na kožní problémy. Přirozeně kalný jablečný ocet má výhody, které podporují zdraví a mohou léčit některé nemoci.

1. Jablečný ocet pro zlepšení trávení
Přidání malého množství jablečného octa do pitné vody může přirozeně zlepšit trávení. Chcete-li to provést, zřeďte lžíci jablečného octa ve velké sklenici vody, dobře promíchejte a vypijte 15 minut před jídlem. To stimuluje sekreci žaludeční šťávy a jídlo se rychleji tráví.
Pro dosažení požadovaného účinku je důležité používat syrový, nepasterizovaný kalný jablečný ocet. dosáhnout. Filtrovaný nebo pasterizovaný jablečný ocet neobsahuje dostatek enzymů a dalších živin, které se nacházejí v surovém octě.
Veškerý přírodní jablečný ocet obsahuje prospěšné minerály. a stopové prvky, lipoproteiny s nízkou hustotou pro snížení cholesterolu, pektin pro spalování tuků, kyselina octová, antivirová kyselina jablečná, živé enzymy, aminokyseliny a mnoho dalších prospěšných živin.
Ke zlepšení trávení je nejlepší jíst pravidelně, nejlépe před každým hlavním jídlem. Může také snížit hlad a pomoci s hubnutím.
2. Jablečný ocet na pálení žáhy, střevní poruchy a zácpu
Pravidelná konzumace jablečného octa zředěného ve vodě pomáhá snižovat kyselost žaludku, která vede k pálení žáhy. Je důležité si uvědomit, že čistý jablečný ocet je příliš kyselý pro lidi trpící pálením žáhy nebo žaludečními vředy.
Jablečná vláknina v syrovém bahně z jablečného octa zklidňuje trávicí trakt, což pomáhá snižovat žaludeční křeče, nadýmání a nadýmání jako prevence nadýmání.
Jablečný ocet lze také použít jako mírné projímadlo ke stimulaci střevní peristaltiky při nepravidelné zácpě. Pokud je stolice pravidelná, neměl by mít projímavý účinek.

3. Prevence plísně Candida a normalizace střevních bakterií pomocí jablečného octa
Jablečný ocet je plný užitečných kyselin, které zlepšují střevní flóru. Kyselina octová a jablečná mají antibakteriální, antimikrobiální a antifungální vlastnosti a mohou pomoci omezit šíření kandidy ve střevě, ke kterému dochází při vysoké spotřebě cukru.
4. Posílení imunitního systému jablečným octem
Střevní flóra je velmi úzce propojena s imunitním systémem našeho těla. A v mnoha případech má vytvoření příznivých podmínek pro růst prospěšných bakterií smysl pro zlepšení vašeho celkového zdraví. S tím může pomoci jablečný ocet.
Syrový, nefiltrovaný jablečný ocet navíc aktivuje lymfatický systém, pomáhá čistit lymfatické uzliny a ředit hlen v těle. Postupem času to může zmírnit zácpu, zvýšit odolnost vůči nachlazení a zmírnit alergie.

5. Regulujte hladinu cukru v krvi pomocí jablečného octa
Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, která zpomaluje trávení jednoduchých sacharidů a tím reguluje hladinu cukru v krvi.
Hypoglykemický účinek surového jablečného octa byl prokázán v několika studiích: „Ocet může významně zlepšit postprandiální (vyskytující se po jídle) inzulínovou a inzulínovou citlivost u inzulín-rezistentních subjektů… Ocet má tedy účinky podobné akarbóze nebo metformin (antidiabetika)”
< h2 align="left">6. Jablečný ocet na vysoký krevní tlak
Některé studie na zvířatech ukázaly, že jablečný ocet může snižovat vysoký krevní tlak, a na internetových fórech existuje mnoho zpráv o jeho použití přesně k tomuto účelu.
Je možné, že surový jablečný ocet zvyšuje produkci oxidu dusnatého, který pomáhá uvolnit krevní cévy. Jablečný ocet má navíc pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, což časem přirozeně vede ke snížení vysokého krevního tlaku.

7. Detoxikace těla jablečným octem
Jablečný ocet je oblíbenou přísadou v detoxikačních zprávách s pozitivními výsledky. Kromě již zmíněných účinků na očistu těla čistí játra surový a nefiltrovaný jablečný ocet zředěný vodou.
Lžíce jablečného octa ve velké sklenici vody před každým jídlem se často používá pro každodenní preventivní očistu těla a doporučenou detoxikaci. V některých případech lze k čištění použít více octa, ale v tomto případě je lepší poradit se s odborníkem.
8. Hubněte s jablečným octem
Kyselina octová zabraňuje hromadění tuku v těle obecně a v játrech zvláště. Vysoký obsah pektinu snižuje vstřebávání tuků z jídel.
Jablečný ocet také snižuje pocit hladu a díky menšímu množství jídla se u jídla cítíte sytější. Samozřejmě, pokud doufáte, že jen 1 polévková lžíce octa denně vám pomůže zhubnout, jste na omylu. Pouze komplexní přístup je účinný.

9. Odstraňte špatný dech s jablečným octem
Kyseliny v přírodním jablečném octu zabíjejí bakterie ve vašich ústech, které způsobují zápach z úst. Můžete jej také použít k vyplachování úst, když si ráno a večer myjete obličej.
10. Vitamíny pro pleť v jablečném octu
Jablečný ocet vyrovnává hodnotu pH pokožky a již dlouho je doporučován jako pleťové tonikum. Může také pomoci při léčbě kožních onemocnění, jako je akné, zejména při pravidelném vnitřním i vnějším použití.
11. Jablečný ocet může pomoci při křečích nohou a únavě
Příjem jablečného octa může zvýšit hladinu draslíku v těle, což vede ke křečím nohou a chronické únavě.
Syrový a nefiltrovaný jablečný ocet je dlouho známý jako tonikum a energizér. Při každodenní konzumaci zvyšuje výdrž.
Jablečný ocet je mimo jiné nepostradatelným pomocníkem při vaření, přidává se do salátů, čajů, marinád, různých dresinků a omáček.< /p>