12 nejhorších lidských návyků

Špatné návyky brání člověku realizovat se jako osobnost. Většina těchto návyků negativně ovlivňuje buď samotného člověka, nebo jeho okolí. V každém případě se musíte pokusit s tímto problémem vypořádat co nejrychleji a nejlépe, aby v budoucnu negativně neovlivnil vás ani ostatní lidi ve vašem okolí. Zde se dozvíte o nejhorších zvycích a závislostech.

Ne. 12 Nenormativní slovní zásoba
Pro někoho nemusí být obscénní slovní zásoba zlozvykem, ale pouze jazykovým prvkem, který v poslední době stále více používá stále více lidí. I v televizi lze nyní často slyšet obscénní slova přehlušená jinými signály.
Toto chování je nepřijatelné v kulturní společnosti, tím méně v přítomnosti dětí, které vše opakují dospělým.Použití vulgárních výrazů nejen projevuje neúctu k přítomné osobě, ale může se také stát zvykem, přičemž obscénní slova této osoby automaticky vyklouzávají z každé věty.
Ne. 11 Závislost na kávě
Káva je nápoj, který mnoho lidí miluje, ale jeho příliš častá konzumace se může stát zlozvykem. Káva může podporovat vysoký krevní tlak, ale i některá onemocnění trávicího traktu a je absolutně nepřijatelná pro lidi s kardiovaskulárními chorobami a nemocemi sítnice. Přesto je káva skutečně problematická pouze v případě, že je konzumované množství výrazně příliš vysoké. Káva by se neměla zapíjet alkoholem a míchat s tabákovým kouřem. To je velký zásah do kardiovaskulárního systému. Proto je jako u většiny potravin obecně důležité to s kávou nepřehánět. Všechno je zdravé, pokud se to konzumuje s mírou.

Ne. 10 Nedostatek spánku
Spánek je životně důležitý a nepostradatelný, nedostatek spánku vede k vážným zdravotním problémům. Příznaky nedostatku spánku mohou zahrnovat: tmavé kruhy pod očima, mírné otoky v obličeji, slabost pojivové tkáně po celém těle, bezdůvodnou podrážděnost, nesoustředěnost a duševní nepřítomnost. Možný je také vysoký krevní tlak, bušení srdce, nechutenství a žaludeční potíže. Postižený již není schopen konstruovat vhodnou reakci na to, co se kolem něj děje. Obrana organismu slábne, schopnost reagovat na vnější faktory je stále menší a to zase vede k velmi nízké produktivitě. Gastritida, žaludeční vředy, vysoký krevní tlak a někdy i obezita – to jsou společníci těch, kteří příliš málo spí.
Ne. 9 Diety
Škodou diet je, že po nějaké době na dietě tělo přetěžuje své fungování a zpomaluje metabolismus. Jakmile člověk začne znovu jíst normálním způsobem, tuk se usazuje nejen na starých místech, ale i na nových místech, například v orgánech, což ho může velmi poškodit.

Někdy lidé začínají s jakoukoli dietou, aniž by vzali v úvahu realitu svého vlastního zdraví, což opět způsobuje obrovské poškození těla. Neustálým přizpůsobováním těla naší stravě může dost trpět práce srdce, kloubů a imunitního systému.
Není neobvyklé, že diety znamenají, že je třeba investovat spoustu peněz do speciálních potravin a spoustu času investovat do jejich přípravy.
Diety jsou také velmi škodlivé z psychologického hlediska: možnost možného neúspěchu, pocit viny a studu, který je s ním spojený, emocionální bolest způsobená výsměchem kolegů a přátel, pocit slabosti a neschopnost dát se dohromady . To vše je těžké zpracovat a někdy vede k depresím v širším smyslu, než je nadváha a nepříjemnosti s ní spojené.
Ne. 8 Nekontrolované užívání léků
Ročně zemře na různé odolné nemoci více než 30 tisíc lidí. Nedostatečný příjem antibiotik vede ke zvýšení úmrtnosti, protože se zvyšuje počet těžkých forem a komplikací infekčních onemocnění, a to v důsledku rozvinuté rezistence mikroorganismů na antimikrobiální léky. Ve skutečnosti jsou antibiotika stále méně účinná. Na počátku éry antibiotik se streptokoková infekce léčila například penicilinem. Mezitím si streptokoky vyvinuly enzym, který štěpí penicilin.

Pokud dříve bylo možné zbavit se některých onemocnění pomocí injekce, nyní je nutná dlouhá léčba. Rezistence nemocí na antibiotika je způsobena tím, že tyto léky jsou volně dostupné, levné a některé lze dokonce zakoupit bez lékařského předpisu. Mnoho lidí si proto kupuje antibiotika a bere je na každou infekci. Mnozí přeruší lékařem předepsanou léčbu ihned po vymizení příznaků a mikroorganismy, které na tato antibiotika získaly rezistenci, zůstávají v těle. Tyto mikroby se velmi rychle množí a později přenášejí své geny rezistence vůči antibiotikům.
Další negativní stránkou nekontrolovaného užívání antibiotik je nekontrolovaný růst plísňových infekcí.
Vzhledem k tomu, že lék potlačuje přirozenou mikroflóru těla, infekce, které se běžně vyskytují prostřednictvím naší imunity systém by byl odvrácen.
Ne. 7 Závislost na internetu
Závislost na internetu je široký pojem, který zahrnuje širokou škálu problémů s chováním a kontrolou jízdy. Hlavní typy, které se objevily v procesu výzkumu, lze charakterizovat následovně: neodolatelná přitažlivost k kybersexu, stejně jako návštěva porno stránek, hledání virtuálních známých a nezdravé množství přátel na internetu, online hry a nákupy, nekonečné hledání informací na webu, stejně jako nutkání hrát počítačové hry.

Závislost na hazardních hrách má u dospívajících pověst zlozvyku, ale není tomu tak. Této závislosti stejně podléhají i dospělí. Virtuální svět simuluje stav kreativity prostřednictvím neomezených informací a objevování snadno dostupných online.
blockquote> Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná oficiální diagnóza závislosti na internetu, kritéria pro léčbu ještě nejsou dostatečně vyvinuta.Nejdůležitější je, že surfování na webu zprostředkovává pocit ponoření do děje a zároveň odpojení od reality a pocit, že jste v jiném světě, v jiném čase a na jiném místě v jiné dimenzi.
Ne. 6 Závislost na hazardních hrách
Tato porucha je spojena se závislostí na všech typech hazardních her, jako jsou kasina, hrací automaty, karty a interaktivní hry. Hazardní hraní se může projevit jako skutečná nemoc, ale mnohem častěji také jako příznak jiných duševních chorob, jako jsou deprese, manické stavy a schizofrenie.

Hlavním příznakem závislosti na hazardních hrách je nutkání neustále hrát. Není možné odvést pozornost lidí od hry, často postižení dokonce zapomínají jíst, mnozí se stahují a přerušují kontakt s ostatními lidmi.
Komunikace s ostatními lidmi je stále více omezována, chování závislého se mění a je ostatními vnímáno stále negativněji. Závislost na hazardních hrách je často provázena nejrůznějšími psychickými poruchami.
Postižený člověk většinou nejprve zažije pocit duševního povznesení, ten je pak vystřídán těžkými depresemi a špatnou náladou. Jako většinu ostatních závislostí lze i patologickou závislost na hazardních hrách vyléčit. Léčba je však neuvěřitelně obtížná a může trvat i několik let.
Ne. 5 Neustále se měnící sexuální partneři
Někteří muži a ženy demonstrují svůj sexuální život poměrně otevřeně, snaží se prožít svou sexuální touhu všemi prostředky neustálým střídáním svých sexuálních partnerů. Výzkumník, který studoval sexuální život dospívajících, v osobních rozhovorech s nimi zjistil, že ti, kteří vedou aktivní sexuální život, jsou často sami se sebou nespokojeni a mají pocit, že jejich životy jsou bez cíle. Zjistil také, že mnoho mladých lidí ráno po sexu na jednu noc trpí pochybnostmi o sobě a nízkým sebevědomím. Sexuální partneři se po sexu často vidí úplně jinýma očima. Mladému muži najednou už partnerka nepřipadá tak přitažlivá a vychladne k ní. Na oplátku může mít mladá žena pocit, že byla využita.

Neregulovaný sexuální život je často příčinou sexuálně přenosných nemocí. Naprostá většina nemocných se nakazí kvůli své vlastní sexuální lehkomyslnosti, vrhají se do sexuálních vztahů bez přemýšlení a bez použití antikoncepce.
Člověk, který bez rozdílu střídá své sexuální partnery, na sebe zpravidla neklade zvlášť vysoké nároky ani v jiných ohledech.
Člověk často zneužívá alkohol, jedná sobecky, nestará se o osud své rodiny a je lhostejný k práci, kterou musí vykonat.
Ne. 4 Nesprávné stravovací návyky a přejídání
Pro mnoho lidí jsou nesprávné stravovací návyky skutečným problémem. V případě patologického obžerství samotné výživové poradenství nestačí. Nemocný potřebuje podporu psychologa, pozorování terapeuta, ale i endokrinologů a dalších specialistů. Příčiny poruchy stravování je často obtížné určit a diagnostikovat. Přílišné přejídání po dlouhou dobu vede k přetížení všech orgánů a tělesných systémů, což následně vede k jejich opotřebení a vyvolává rozvoj různých onemocnění. Bažení je vždy doprovázeno problémy gastrointestinálního traktu. Pak jsou tu kožní problémy, které se projevují pupínky a akné. V neposlední řadě je přejídaný člověk zcela zbytečný jak pro ostatní, tak pro sebe.V důsledku nesprávných stravovacích návyků mizí chuť cvičit, bavit se, o cvičení nemluvě. Jedinou touhou postiženého je lehnout si a spát.

Ne. 3 Kouření
Všichni víme, že kouření škodí našemu zdraví. Každý kuřák však také věří, že se ho následky nedotknou. Kuřáci žijí tady a teď a potlačují jakoukoli myšlenku na nemoci, které mohou nevyhnutelně navštívit za 10 až 20 let. Je všeobecně známo, že každý zlozvyk, který si osvojíme, musíme dříve či později zaplatit zdravím. Kouření má na svědomí až 90 % úmrtí na rakovinu plic, až 75 % úmrtí na bronchitidu a až 25 % úmrtí na onemocnění koronárních tepen u mužů do 65 let. U žen může kouření nebo pasivní kouření vést k neplodnosti. Závislost na kouření může být jak psychická, tak fyzická. Při psychické závislosti vzniká chuť na cigaretu, když je člověk ve společnosti jiných kuřáků, v situacích stresu, nervového vypětí nebo ke stimulaci duševní činnosti. S fyzickou závislostí na nikotinu jsou tělesné touhy tak velké, že se veškerá pozornost kuřáka soustředí na hledání cigarety, představa kouření se stává tak rušivou, že většina ostatních potřeb je zatlačena do pozadí. Kuřák se již nemůže soustředit na nic jiného, může být apatický a apatický.

Ne. 2 Konzumace alkoholu
Alkohol požívá více či méně často téměř každý z nás. Někdo pije jen o některých státních svátcích, jiný si dá skleničku o víkendu a další si dá pivo každý den.
Vlivem etanolu, který se nachází ve všech alkoholických nápojích, dochází k ničení některých věcí v těle, zejména nervového a kardiovaskulárního systému.
Svalová slabost, krevní sraženiny , cukrovka, atrofie mozku, nafouklá játra, oslabená funkce ledvin, impotence, deprese, žaludeční vředy – to jsou jen některé zdravotní problémy, které si člověk může přivodit pravidelnou konzumací piva či jiných alkoholických nápojů. I sebemenší množství alkoholu poškozuje váš intelekt, vaše zdraví a vaši budoucnost. Láhev vodky vypité do hodiny může člověka stát doslova život. Příště, než si dáte nějaké alkoholické nápoje, představte si, jak vaše tělo pod vlivem etanolu pomalu hyne, zatímco se bavíte.
Představte si dále, že se buňky vašeho těla pomalu dusí, že mozek ve snaze zachránit se před vlivem alkoholu blokuje mnoho oblastí mozku, což má za následek nesouvislou řeč, zhoršené prostorové vjemy, zhoršená motorická koordinace a výpadky paměti.
Představte si, že vaše krev kondenzuje a vytváří smrtelné krevní sraženiny, vaše hladina cukru v krvi stoupá, mozkové struktury zodpovědné za inteligenci a vynalézavost jsou zničeny, jako alkohol pálí žaludeční výstelka a již se nevytvářejí hojící se vředy .
Ne. 1 Užívání drog
Užívání drog vede k závažným poruchám především duševních a fyzických funkcí těla. V dnešní době není mnoho lidí, kteří by o nebezpečích drog nevěděli, ale drogy stále přitahují a zabíjejí dost lidí. Uživatelé drog často trpí nespavostí, mají suché sliznice, ucpaný nos, třes rukou, jejich zorničky se abnormálně zvětšují a přestávají reagovat na změny světla. Droga je jed, který pomalu ničí lidský mozek a psychiku, narkomani umírají buď na selhání srdce, nebo na smrtelné krvácení. Při užívání LSD člověk ztrácí smysl pro prostor, mnozí začínají věřit, že mohou létat, a proto skákat z mrakodrapů. Téměř všichni drogově závislí nežijí dlouho, bez ohledu na to, jaké drogy užívají. Mnoho z nich zcela ztrácí pud sebezáchovy, což má za následek, že se asi 60 % narkomanů během prvních dvou let závislosti pokusí o sebevraždu. Mnoho z nich uspěje.
