15 kulinářských triků, jak připravit lahodná jídla

Kulinářské triky, jak připravit lahodná jídla

1. Sušené houby se snadněji namáčejí v mléce než ve vodě. 2. Pokud hořčice vyschne, přidejte do hořčice trochu mléka. 3. Aby byl ten váš nadýchaný a nadýchaný, oddělte bílky od žloutků a z bílků ušlehejte nadýchaný sníh. 4. Při pečení palačinek palačinky rychle vychladnou, na kastrol s vroucí vodou dáme velký plech a hotové palačinky na něj položíme. 5. Pokud si nějaký připravujete, přidejte trochu zakysané smetany, hmota se dá rychleji ušlehat a zhoustne.

6. Pečeně bude šťavnatější, když ji nejprve ze všech stran opečete. Díky vytvořené krustě při následném dušení neuniká šťáva. 7. Pokud to poklepete na dřevěné prkénko, dřevo absorbuje hodně šťávy z masa. Abyste tomu zabránili, namočte desku velkým množstvím vody. Míza již neproniká do vlhkého dřeva. 8. Aby slupka brambor při vaření nepraskla, propíchejte je na několika místech vidličkou a uvařte ve velkém množství osolené vody. 9. Do hotové bramborové kaše přidáme teplé/horké mléko, pokud přidáme studené mléko, brambora zešedne.

10. Aby vaše brambory uvařené v salátu při krájení neztmavly, přidejte před vařením do vody malé množství octa (1-2 lžičky ve středně velkém hrnci). 11. Pokud nespotřebujete celou cibuli na jeden zátah, položte nakrájenou částí na osolený plech. Nebo řez potřete margarínem, aby zůstala zachována vůně a chuť cibule. 12. Aby vaše zatuchlá bramborová kaše byla měkčí a vzdušnější, přidejte trochu sněhového proteinu. 13. Aby byly palačinky křupavé a měly chutnou zlatavou barvu, přidejte do těsta cukr (1 polévková lžíce na 1 litr těsta).

14. Opláchněte je ve slané vodě, aby se rychleji uvařily a získaly pěknou hnědou kůrku. 15. Čerstvě umyté bylinky zabalené v alobalu můžete uchovávat v lednici 1-2 měsíce.