16 tajemství, jak efektivně zhubnout za týden

jak efektivně zhubnout za týden

V životě jsou chvíle, kdy potřebujete zhubnout velmi rychle.

Pokud i vy z jakéhokoli důvodu chcete rychle zhubnout, zde je několik způsobů, jak to udělat.

Nejprve bych vás chtěl varovat, rychlé hubnutí přichází s dramatickou změnou vašeho životního stylu.

A to může mít určité důsledky, například může vést k zhoršení nemocí, ztráta energie a spíše špatná nálada. A pokud máte pochybnosti, určitě se poraďte s lékařem, než takové věci vyzkoušíte. Ale pokud jste ochotni tato rizika podstoupit, můžete udělat toto.

Ne. 1 – Jezte pouze ovoce a zeleninu

Ovoce a zeleninu začněte jíst pouze syrové, bez jakýchkoliv omáček, přidaného oleje či soli, musíte se vyhnout jakémukoli zpracování. Zeleninu můžete jíst bez omezení, tak často a kolik chcete. S ovocem byste však měli být opatrní, nejezte ho častěji než 3x denně a nejlépe před 16:00.

Ne. 2 – Udělejte mono dietu

Pokud chcete zhubnout ještě rychleji, měli byste držet mono dietu. To znamená, že jíte něco konkrétního, aniž byste to smíchali s ostatními potravinami. Pokud máte rádi jablka, můžete jablka jíst, ale pouze samotná. Žádné jiné jídlo nesmíte jíst déle než hodinu.

Ne. 3 – Pijte čerstvě vymačkané šťávy

Pokud chcete zhubnout ještě rychleji, pak byste měli pít pouze čerstvě vymačkané šťávy. Opět pamatujte, že nesmíte míchat různé druhy ovoce nebo zeleniny. Pokud pijete pomerančový džus, můžete pít jablečný džus až o hodinu později.

Ne. 4 – Dostatek spánku

Každý den byste měli mít dostatek spánku, vaše tělo by mělo mít možnost se samo probudit. Jakékoli přerušení vašeho spánku budíkem narušuje procesy spalování a regenerace tuků, takže váš výsledek bude mnohem horší.

Ne. 5 – Nejezte příliš pozdě před spaním

Vaše poslední jídlo by nemělo být méně než 3 hodiny před spaním. Pokud dostanete před spaním hlad, udělejte 20 sedů-lehů a vypijte trochu vody. To vám pomůže zbavit se návalů hladu. Pokud ani to nepomůže, můžete sníst mrkev.

Ne. 6 – Cvičení

Cvičte alespoň 3x týdně. Velmi dobré, pokud můžete kombinovat kardio trénink se silovým tréninkem.

Ne. 7 – Dostatek pohybu

Zkuste se během dne více hýbat. Vynechejte eskalátory a místo toho choďte po schodech tak často, jak jen můžete. Choďte, kdykoli můžete, a nikdy se nepokoušejte sedět déle než 1 hodinu v kuse.

Ne. 8 – Pijte pouze destilovanou vodu

Destilovaná voda je čistá voda bez nečistot. Nachází se v ovoci a zelenině. Názory se značně liší, je jen na vás, jak se k tomu cítíte. Pokud chcete trochu pít, měli byste si koupit vodu v lékárnách.

Ne. 9 – Jděte do sauny a dopřejte si masáž

Během fáze hubnutí byste si měli určitě párkrát zajít do sauny nebo páry. Hodně dobře vašemu tělu udělá i masáž celého těla.

Ne. 10 – Kontrastní sprchu každý den

Očistnou sprchu bohatou na kontrast byste si měli dát každý den, nejlépe ráno a večer. Zpevníte si tak tělo a zlepšíte pleť.

Ne. 11 – Půst s vodou pouze jeden den

Jeden den v týdnu byste měli pít pouze vodu. V ideálním případě by to měl být váš volný den. Postit byste se měli v závislosti na své pohodě, pokud se cítíte špatně, raději se nepostite. Postěte se pouze tehdy, když se cítíte schopni. Pokud je pro vás půst velmi těžký, je lepší ho nedělat. Místo toho můžete vynechat 1 jídlo třikrát týdně, takže budete jíst pouze 2 jídla místo 3.

Ne. 12 – Běhejte obden

Běhat byste měli každý druhý den, musíte uběhnout 5 až 10 km. Běhejte v tempu, kdy můžete mluvit klidně a bez vážného zadýchávání. Běh podporuje spalování tuků ve vašem těle, a proto je tak důležitý.

Ne. 13 – Nevážte se

Neočekávejte okamžitý výsledek. Pokud se budete každý den vážit a nevidíte žádné pokroky, pak vaše motivace klesne a touha přestat bude velmi silná. Proto byste měli váhu na týden někam schovat a přestat myslet na to, jak moc jste možná zhubli. Za týden budete moci vidět výsledek.

Ne. 14 – Najděte zajímavý úkol

Najděte zajímavý úkol pro dobu vašeho plánu hubnutí. V ideálním případě je to něco, kde nečelíte všem pokušením. Pokud je to také velmi zajímavé, pak se váš mozek bude moci soustředit na jiné věci místo na jídlo.

Ne. 15 – Jezte potraviny, které jsou dobré pro váš metabolismus

Přidejte do svého jídelníčku potraviny, které mohou zrychlit váš metabolismus. Mezi ně patří mimo jiné takové potraviny jako: citron, zázvor, pálivé koření, zelí, okurka, skořice, grapefruit, zelený čaj, maliny, hořčice, pomeranče, mandle, křen, červené fazole, kokosové mléko, ananas, papája, ovesné vločky, jablka, hrušky, ryby a špenát.

Ne. 16 – Najděte stejně smýšlející lidi

Hubnutí společně s ostatními je mnohem zábavnější. Můžete se tak vzájemně podporovat nebo si i vsadit, kdo zhubne více kilo. Žijte takto ne déle než týden. I když se cítíte fit a vše je v pořádku, tento způsob života by se neměl provozovat příliš dlouho. Tyto metody byste také neměli používat příliš často, protože se jedná o vážnou psychickou zátěž. Existuje velmi vysoké riziko, že tento týden nevydržíte a v důsledku toho budete mít ještě větší nadváhu.