17 potravin, které vám dodají energii

Potraviny, které vám dodají energii

Všimli jste si, že jste po konzumaci určitých potravin unavení a po jiných velmi aktivní? To znamená, že jídlo, které jíte každý den, vás buď unaví, nebo budete aktivní. Samozřejmě chcete hodně dělat, hodně vidět a hodně vyzkoušet. Z tohoto důvodu by vaše jídlo mělo podporovat cvičení. Zde jsou některé potraviny, které podpoří vaši vitalitu:

Jablka

Jablka jsou k dispozici po celý rok. Látky obsažené v jablkách jsou zodpovědné nejen za zdraví, ale také za krásu: jsou to silné antioxidanty a také pomáhají trávení. Syrové nebo pečené – jaké jablko si vyberete?

Banány

Banány jsou nejlepším zdrojem draslíku, který vám pomáhá udržovat krevní tlak a srdeční činnost jako celek. Banány jsou navíc vhodné k jídlu a jsou perfektní svačinkou, kterou si vezmete.

Barevné papriky

Červené, žluté a oranžové papriky jsou zásobárnou vitamínů, které jsou pro vaši pokožku nezbytné. Když máte hlad, nakrájejte si na proužky papriky – je to mnohem lepší než svačit kousek dortu. Ideální svačinou jsou paprikové proužky s dipem!

Humus

Hummus si můžete koupit již hotový, ale můžete si ho připravit i sami z cizrny nebo arašídů a hrášku. Můžete jíst cizrnu se zeleninou jako je paprika, okurka, mrkev a nabít energii! Mimochodem, hummus svou energií odrazuje od chutí na sladké.

hořká čokoláda

Je pro vás těžké odolat pokušení dát si čokoládu? Nemučte se a snězte čokoládu – povzbudí vás to! Vzhledem k tomu, že čokoláda obsahuje cukr, neměli byste to přehánět.

Mrkev

Mrkev je užitečná pro zrak. Proč si tedy při čekání na oběd nebo večeři nedat sklenici čerstvě vymačkané mrkvové šťávy? Zelenina posiluje nervový systém, obnovuje sílu a zlepšuje náladu.

Celer

Celer je vynikající při odstraňování tekutin a toxinů z těla, má protizánětlivé a diuretické vlastnosti. Přidejte celer do salátů a polévek, udělejte šťávu ze stonků nebo cibulek a přikusujte jako svačinku.

Zelené šťávy

Koriandr, kopr, petržel, máta. Vezměte jakékoli bylinky a přidejte je do jakékoli šťávy – ovoce nebo zeleniny. Budete překvapeni aromatickou chutí nápoje! Taková šťáva vás naplní vitalitou a energií. Zelená zelenina/bylinky obsahují vitamíny, minerály, enzymy, aminokyseliny a vlákninu.

Zeleninová polévka

Pokud nechcete přijít o předkrm, rozhodněte se pro zeleninovou polévku. Polévka zahřeje vaše tělo v chladném období! Použijte zeleninu dle vlastního výběru a uvařte si zdravou zeleninovou polévku.

Okurky

Okurky můžete přikusovat kdykoliv, jsou dokonalou letní svačinkou, můžete si z nich udělat křupavý okurkový salát, jsou ideální na zahnání žízně po cvičení a okurky také dají vám pleťová maska Svěží nakopne a oživí vaši pleť.

Zelený salát

Pro své saláty používejte různé zelené zeleniny a bylinky, jako je kopr, petržel, rukola atd. Salát vám dodá tu nejlepší energii, zvláště s citronem a medem. Zelenina je plná vitamínů, je lehce stravitelná a je dobrým zdrojem energie.

Dýňová semínka

Až budete unavení, zachrání vás půl šálku loupaných dýňových semínek, která vám dodají energii! Váš mozek funguje lépe, jako po spánku. Dýňová semínka obsahují mnoho vitamínů. Mezitím ozdobte dýňová semínka, ať už před obědem nebo po něm.

Kokosová voda

Kokosová voda je přírodní produkt. Odstraňuje toxiny během vašeho cvičení, má antimikrobiální a protizánětlivý účinek a dodává vám sílu po cvičení. Kokosovou vodu si můžete koupit v obchodech se zdravou výživou.

Ovesné vločky

Oves je jednou z nejužitečnějších obilovin. Snídejte ovesné vločky, třeba v jogurtu s müsli a ovocem nebo lesním ovocem. Z ovesných vloček můžete uvařit ovesnou kaši, přidat vodu nebo mléko a vychutnat si se sušeným ovocem nebo čerstvým ovocem a medem.

Ananas

Slunečně žlutá barva tropického ovoce je plná energie. Obsahuje vitamíny, minerály a stopové prvky. Enzym obsažený v ananasu podporuje vaše trávení.

Meloun

Podívejte se na jeho barvu! Červená barva ovoce vás naplní energií, když jste unavení. Meloun je lehce stravitelný a dá se jíst i pozdě večer.

Avokádo

Avokádo má vysoký obsah mononenasycených tuků. Avokádo snižuje cholesterol a udržuje vaši pokožku mladou. Ovoce se snadno konzumuje – dužnina se snadno vydlabe lžičkou.