20 tajemství, jak získat super chutné ryby a rybí pokrmy

Připravte pokrmy z ryb a ryb chutně

1. Chcete-li zjistit, zda je ryba čerstvá, ponořte ji do nádoby se studenou vodou. Když se ponoříte, čerstvá ryba spadne. Při nákupu věnujte pozornost žábrám. Pokud jsou žábry červené, je ryba čerstvá. Pokud jsou hodně tmavé nebo světlé, není vhodné ke konzumaci. 2. Ryba se bude snadněji loupat, když ji vložíte na pár minut do vroucí vody a poté ji opláchnete ve studené vodě. 3. Je důležité rybu úplně rozmrazit, aby bylo další vaření rovnoměrné. Pro rozmrazení vložte rybu do skleněné misky nebo jiné misky a zakryjte potravinářskou fólií.

4. Nechte rozmraženou rybu o něco déle, aby byla zcela rozmražená. Velké nerozmrazené kusy můžete opláchnout pod studenou vodou. 5. Zmrazené ryby si lépe udrží živiny, když je rozmrazíte ve studené slané vodě. 6. Říční ryba nebude cítit řasou, pokud ji hodinu před vařením omyjete v silném studeném solném roztoku nebo namočíte do vody s octem (2 lžíce octa na litr vody). 7. Aby se ryba rovnoměrně propekla, pokládejte na okraj velké a silné kusy.

8. Rybu připravujte vždy jako poslední. Nemusí se nutně zahřívat, protože rychle vyschne. 9. Rybička chutná lahodněji. Čím větší je ryba, tím je její maso pevnější. 10. Mořská ryba je ještě lahodnější, když ji před smažením na 15-20 minut pokapete citronovou šťávou. 11. Oceánská ryba je obzvláště lahodná, když ji vaříte v okurkové vodě/solném nálevu. 12. Ponořením ryby do vroucí vody si zachová šťavnatost a jemnou chuť.

13. Kousky ryby během vaření neztratí svůj tvar, pokud po délce ryby uděláte 2-3 mělké příčné zářezy. 14. Ryba se během vaření nerozpadne, pokud ji před vařením 10-11 minut osolíte. 15. Aby se ryba v troubě pěkně opálila, měli byste ji před pečením/pečením osušit. 16. Pro tučné ryby je lepší použít kyselé omáčky, např. ocet, citronovou šťávu, víno. Chuť tuku je tak zmírněna.

17. Rybí pokrmy zdobíme citronem, rajčaty, kořením. 18. Pokud je ryba přesolená, můžete ji podávat s moučnou omáčkou nebo nesolenou bramborovou kaší. Pokud je ryba lehce přesolená, můžete ji podusit se zakysanou smetanou smíchanou s bylinkami a cibulí. 19. Pokud pochybujete o čerstvosti ryb, ústřic nebo raků, měli byste je přestat jíst. 20. Raky byste měli vařit pouze živé. Během vaření vložte do vroucí vody jen tolik krabů, kolikrát vzhůru nohama.