20 tajemství vaření masných výrobků | Maso řádně připravte

Tajemství vaření masa

1. Maso začněte vařit pouze do úplného rozmrazení.

2. Velké kusy masa otočte, aby se rovnoměrně rozmrazily.

3. Po uvaření maso osolte, zvláště silné kusy. Pokud se syrové maso před vařením osolí, povrch masa ztvrdne a vysuší. 4. Maso bude šťavnaté, když ho dáte do vroucí vody ve velkém kusu a pak ho vaříte na mírném ohni se sotva znatelným varem vývaru. 5. Tvrdé maso změkne, když ho nejprve naklepete, poté pokapete citronovou šťávou, necháte odstát a poté opečete na rozehřáté pánvi. Nebo maso na pár hodin marinovat v hořčici a před vařením dochutit solí.

6. Na pečení nebo smažení je lepší používat maso z mladých zvířat a na dušení a vaření maso ze starších zvířat. 7. Maso vždy krájejte napříč vlákny, abyste získali pěkné, jemné a šťavnaté kousky. 8. Při pečení v troubě maso pouze podléváme horkou vodou nebo vývarem, studená voda mu dodává pevnost.

9. Aby bylo opečené maso šťavnaté, nepodávejte ho hned, ale dejte ho na čtvrt hodiny nad hrnec s horkou vodou.

10. Roastbeef získá příjemnou chuť, když maso potřete hořčice pár hodin před vařením a pak se vaří.

11. Pro zvýšení obsahu tuku v libovém mase a tím zabránění jeho vysychání při pečení je sádlem sádlem slaninou, která dodá masu další chuť. Chcete-li tučnému masu dodat chuť a chuť, smažte ho česnekem, cibulí, petrželkou nebo celerem. Pro špikování použijte jehlu na špikování, jehlu na špinění nebo jehlu na maso. 12. Naklepané kotlety a řízky budou křehčí, pokud maso hodinu až dvě před smažením potřete směsí octa a rostlinného oleje. 13. Aby strouhanka při smažení nezůstávala na pánvi, ale zůstala jako pěkná, křupavá posýpka, musíte je pořádně upéct: nejprve karbanátky otočíte v mouce, pak je obalíte v rozšlehaném vejci a teprve pak je hodíš do strouhanky. 14. Játra se stanou velmi chutnými, pokud je před smažením namočíte na 2-3 hodiny do mléka. Játra smažte neosolená, jinak ztuhnou. 15. Pokud jsou pro vás smažená játra příliš suchá a tuhá, namočte je do zakysané smetany nebo zakysané smetany s cibulovou omáčkou, přiveďte k varu a na mírném ohni vařte do měkka. Při podávání byste měli játra potřít omáčkou, ve které byla dušena.

16. Pokud je vaše ragú / dušené maso přesolené, můžete to zachránit rajčaty, sůl pak nebude tak výrazná. 17. Pokud jste maso přesolili, přidejte do pokrmu moučnou nebo máslovou omáčku, tím se sůl zneutralizuje. Osmažené přesolené maso můžete zneutralizovat zakysanou smetanou / zakysanou smetanou, horké maso vložíme do studené zakysané smetany a poté prohřejeme (nejlépe ve vodní lázni). 18. Aby bylo vařené kuře chutnější, po uvaření je vyndejte z vývaru, osolte v hrnci a přikryjte pokličkou nebo utěrkou.

19. Klobásy při vaření nevybuchnou, pokud je před vložením do vody propíchnete vidličkou. 20. Některé druhy uzené klobásy se obtížně odlupují od slupky. Pokud ale klobásu dáte na půl minuty do studené vody, slupka se z ní lépe stáhne.