20 tipů na křupavé a měkké vafle

20 tipů na křupavé a měkké vafle

1. Aby se těsto na vaflovač nelepilo, raději nepoužívejte obyčejný cukr, ale moučkový. 2. Vejce na vaflové těsto by měla mít pokojovou teplotu, ale pokud recept zahrnuje šlehání vaječných bílků odděleně, je třeba je vychladit a žloutek by měl být chvíli teplý. 3. Příliš sladké může při pečení vypadat velmi tmavě a nechutně. 4. Pokud vyrábíte vafle z řídkého těsta, není potřeba těsto roztírat po vaflovači – rozteče se samo. 5. Pokud vyrábíte kvasnicové vafle, měli byste těsto buď dávat do kuliček, nebo těsto rovnoměrně rozprostřít po celém povrchu.

6. U tenkých křupavých vaflí je lepší, když je vytvarujete do požadovaného tvaru hned po upečení, rychle ztuhnou a nejdou později srolovat. 7. Tajemství dokonalého vaflového těsta je – jeho správná konzistence. To je opraveno po prvním pečení. Příliš husté těsto se špatně peče a vafle zkřehnou, pokud je těsto příliš tekuté. 8. Důležité je předem dobře nahřát vaflovač a péct vafle při rovnoměrné teplotě. 9. Všechny ingredience na vafle byste měli přivést na pokojovou teplotu. Máslo by se mělo předem rozpustit a vychladit. 10. Nenahrazujte margarín máslem! Čím je jídlo kvalitnější a přirozenější, tím chutnější budou vaše vafle.

11. Žloutek a máslo v těstíčku udělají vafle měkké a šťavnaté. Pokud přidáte ušlehaný sníh z bílků, vafle budou křupavé. 12. Křupavou texturu vafle získáte smícháním škrobu a mouky v poměru 1:1. 13. Pokud chcete udělat nadýchané vafle, můžete droždí nahradit minerální vodou. 14. Získejte zajímavou chuť, pokud nahradíte část pšeničné mouky jiným druhem mouky, např. kukuřičnou, rýžovou, mandlovou, špaldovou, pohankovou, ovesnou moukou atd. 15. Pokud vaše vaflové těsto již obsahuje tuk a vaflovač má nepřilnavý povlak, nemusí se dodatečně mazat tukem.

16. Pokud připravujete vaflový dort, poleva musí mít minimální vlhkost, aby byl dort křupavý a nechutnal měkce a nevýrazně. Do vaflové náplně se perfektně hodí vařené slazené kondenzované mléko, smetana, ořechy, přidaná citronová kůra a vanilka. 17. Vrcholem křupavých vaflí je náplň z vařeného mléčného krému. 18. Měkké můžete ozdobit sirupem, medem nebo marmeládou, jsou aromatické a chutnají lahodně. 19. Těsně před podáváním doplňte vafle náplní, protože se mohou rozmočit a nevypadají chutně. 20. Pokud si chcete vafle vychutnat, dokud jsou ještě teplé a křupavé, neskládejte je na sebe, rozmočí se a slepí a ztratí svou křupavou texturu.