8 způsobů, jak dobít baterky na celý den

dobít energii

Energie je nejdůležitější zdroj ve vašem životě. Záleží na vaší životní energii, na tom, jaký výkon podáváte a na tom, co můžete během dne dělat. Pokud se tedy cítíte slabí a líní, dejte zatím vše stranou.

Zaměstnejte se zvyšováním výkonu, energie a vitality.

Zde je 8 způsobů, jak rychle získat více energie.

1. Dávejte si pozor na svůj jídelníček

Již dlouho je známo, že OSVČ a podnikatelé onemocní méně často než zaměstnanci. Je to dáno tím, že si živnostníci a podnikatelé dávají trvalé cíle. Mají více energie, protože se nabíjejí svými cíli. Nemáš čas být nemocný. Jsou však i tací, kteří se o své zdraví nestarají, jedí nekvalitní produkty, cpou se energetikou, pijí hodně kofeinu, kouří atd. Představte si, že jste profesionální sportovec a jste uprostřed přípravy pro důležitou soutěž jste vy. Začněte vnímat své tělo jako dar, který jste dostali k naplnění svého potenciálu. Udělejte pro své tělo něco dobrého a naplňte ho tím správným jídlem.

2. Pijte hodně vody

Naše tělo se skládá z 80 % z vody. Během dne vaše tělo spotřebuje velké množství energie. Aby všechny orgány správně fungovaly a vy jste se dobře zasytili, je nutné nejen jíst dobré jídlo, ale také pít dostatek vody po celý den. Pokud pijete příliš málo vody, vaše výkonnost klesne a vaše zdraví se zhorší.

3. Vstávejte každý den v 5:00

Vstávejte každý den v 5:00. Pokud všichni ještě spí, můžete využít čas pro sebe. Čas lze věnovat osobnímu rozvoji. Můžete zde číst knihy, učit se cizí jazyky atd. Pokud vstanete před východem slunce, naplníte své tělo spoustou životní energie. Pokud po východu slunce ještě spíte, začne vám vysávat energii. Mnoho lidí, kteří se probudí pozdě, se cítí vyčerpaní a unavení. Nejsou fit, může je bolet hlava. Vstávání v 5 hodin bude zpočátku těžké, ale nakonec si zvyknete.

4. Dělejte gymnastiku

Dělejte gymnastiku každé ráno. Jděte se projít nebo zaběhat. Dělejte kontrastní sprchy. Dělejte protahovací cvičení. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu. Začněte svůj den speciálním rituálem: např. skokem před zrcadlo. Podívejte se na motivační videa. Pomozte svému tělu naplnit se energií a budete se cítit probuzenější a svěží.

5. Jezte méně, ale častěji

Abyste se energeticky nasytili a nakazili energií ostatní, je důležité jíst správně. Pokud budete jíst velké porce rozdělené do dvou až tří jídel denně, vaše tělo se po jídle vypořádá s trávením. Veškerá vaše energie se vyplýtvá na trávení jídla a na důležité věci nezbývá nic. Jezte méně, ale častěji. Jaká je maximální velikost porce? Velmi lehce. Mělo by vám padnout do rukou.

6. Relax

Dělejte si během práce přestávky. Zařaďte do svého dne doby odpočinku. Může to být dvacet nebo třicet minut přestávka, když se zavřete ve své kanceláři nebo půjdete do parku, sednete si na lavičku, zavřete oči a budete jen relaxovat. Prostřednictvím cílených přestávek si vybudujete sílu, kterou potřebujete, abyste zůstali efektivní. Mnozí říkají, že nemají čas na odpočinek. To je bohužel nemoc mnoha živnostníků a podnikatelů. Pokud svému tělu nedáte možnost dobít baterky, dříve nebo později to nestíhá. Odpočinkové pauzy proto určitě zařaďte do svého každodenního života.

7. Dostatek spánku

Zdravý spánek je klíčový, chcete-li si udržet energii. Unavení a vyčerpaní můžete být jen proto, že jste se dostatečně nevyspali. Možná si myslíte, že vaše vůle a kofein zvládnou včerejších pět hodin spánku, ale dobrý spánek nic nenahradí. Spěte alespoň 7-8 hodin v noci, snažte se jít spát a vstávat ve stejnou dobu.

Časté změny režimu spánku zvyšují riziko narušení spánkových vzorců.

Pokuste se odpočívat alespoň hodinu před spaním. Vypněte všechna zařízení jako mobilní telefony, počítače, televize atd. a v posteli si přečtěte knihu nebo poslouchejte relaxační hudbu. Pomůže vám rychleji usnout.

8. Nepřehánějte to s alkoholem

Alkohol je depresivní látka, která vás uvede do ospalého stavu. Možná si myslíte, že pijete pět piv v baru s přáteli a hned vás nabije energií. Bohužel vás musím zklamat – není tomu tak. Alkohol vás unavuje a podráždí, i když si to neuvědomujete. Pokud si rádi dáte večer sklenku nebo dvě vína, zkuste to udělat alespoň dvě hodiny před spaním. Ano, víno vám pomůže usnout, ale také způsobí neklidný spánek.