8 způsobů, jak se rychle a efektivně zbavit bolesti hlavy bez léků proti bolesti

Zbavte se bolesti hlavy bez léků proti bolesti

Bolest hlavy velmi rychle negativně ovlivňuje vaši vnitřní sílu. Při bolesti je téměř nemožné na cokoliv myslet, natož jednat. Naštěstí existují způsoby a techniky, kterými se můžete rychle a efektivně zbavit bolesti hlavy.

Ne. 1 – Hyperventilace plic.

Tato metoda je zvláště účinná v raných fázích, kdy si všimnete prvních známek bolesti. V tuto chvíli byste měli okamžitě vyjít na čerstvý vzduch a začít zhluboka dýchat z celého hrudníku. Nadechněte se do tří a poté velmi pomalu vydechněte na pět.

Měli byste pokračovat v tomto dýchání, dokud neucítíte mírnou závrať, ale ne déle než 1 minutu.

Poté musíte dýchat mírným tempem asi 5 minut chůze a poté opakujte hluboké dýchání. To by mělo být provedeno 3x za sebou, aby vaše bolest hlavy zmizela tak rychle, jak přišla.

Ne. 2 – Aplikujte teplo nebo chlad.

Když vás bolí hlava, měli byste určit, která oblast hlavy je bodem bolesti. Pokud je bolest v přední části hlavy, s největší pravděpodobností máte nízký krevní tlak. Nachlazení může s touto bolestí hodně pomoci.

Namočte ručník do studené vody nebo použijte led a poté jej položte na boky vašich spánků.

V této oblasti probíhají velké tepny, které spojují mozkovou kůru a zásobují důležitá krev, takže mírný pokles teploty může rychle ulevit od bolesti hlavy. Šálek kávy může také pomoci zvýšit krevní tlak. Kávu byste však neměli používat příliš často, protože může být návyková a účinnost klesá s frekvencí. Pokud je bolest v zadní části hlavy, pravděpodobně máte vysoký krevní tlak. Abyste s touto bolestí bojovali, měli byste si dát na krk něco teplého. Tím se vám sníží krevní tlak, krev může lépe odtékat a bolest sama odezní.

Ne. 3 – Provádějte vodní terapii ve spojení s vizualizací.

Pokud vás bolí hlava a máte možnost se rychle osprchovat, můžete použít vodu a svou představivost k úlevě od bolesti hlavy. Nejprve musíte vypít pár sklenic vody, aby se krev trochu zředila a zrychlil se její průtok. Poté byste měli vstoupit do teplé sprchy, zavřít oči a začít vizualizovat. Měli byste si představit, jak vám hlavou proudí teplé proudy vody a odnášejí bolest. Je to, jako by voda proplachovala váš mozek, zbavovala jej negativních energií a bolesti.

Tato metoda je ještě efektivnější, pokud ji můžete kombinovat s jinými metodami. Můžete si udělat kontrastní sprchu před nebo po hyperventilaci plic.

Ne. 4 – Buďte profylaktický.

Při boji s bolestí je lepší být profylaktický. Pokud musíte v práci hodně sedět, má smysl pravidelně cvičit malé cviky na krk a záda.

Měli byste také zajistit čerstvý vzduch v místnosti, nejlepší je vždy nechat otevřené okno. Snažte se během dne co nejvíce hýbat.

Jednou z hlavních příčin bolestí hlavy je zúžení krevních cév a ucpání krve, které může být důsledkem sezení. Proto byste měli svůj životní styl co nejvíce ozdravit. Bolesti hlavy mohou mít mnoho příčin, čím více jich dokážete odstranit, tím méně často vás bude bolet hlava.

Ne. 5 – Aplikujte muzikoterapii.

Pusťte si příjemnou hudbu, která vás dokáže nabít energií. Poté se začněte otáčet kolem vlastní osy, nejprve doprava, poté doleva. Na rychlosti nezáleží, hlavní je, že se cítíte pohodlně. Toto kroužení pomůže vaší krvi dobře cirkulovat ve vašem těle a cévám se rozšíří. Kromě toho tanec kolem vlastní osy také pomáhá vyrovnat energii vaší aury. Pokud vás omrzí kroužení, můžete v tanci pokračovat, dokud vás to bude bavit. Hudba vám pomůže naplnit energetické zásoby a ještě intenzivněji tak bojovat s bolestí.

Ne. 6 – Proveďte masáž hlavy a cvičení šíje.

Měli byste začít lehkým cvičením krku, pohybovat jím doleva a doprava, nahoru a dolů, provádět krouživé pohyby. Poté můžete krouživými pohyby rukou masírovat hlavu, spánky, přední a zadní část hlavy. Po zahřívacích cvicích otočte hlavu různými směry a tlačte ji co nejvíce dolů po dobu 5 sekund. To by se mělo opakovat několikrát.

Ne. 7 – Změňte svou aktivitu.

Bolesti hlavy se obvykle objevují, když jste něčím zaneprázdněni po dlouhou dobu. Představte si, že musíte běžet tři hodiny. První hodinu se vaše svaly na nohou budou cítit pohodlně, ale po 3 hodinách budete pravděpodobně cítit silnou bolest. Vaše hlava není jiná.

Změna aktivity vám proto pomůže zbavit se bolesti hlavy. Nejdůležitější je, aby změna povolání byla zábavná a spojená s pozitivními emocemi.

Nejlepší je, když budete jednat okamžitě, pokud si všimnete pouze známek bolesti, bolest rychle přejde. Když máte bolesti, není možné dělat nic užitečného. Proto je lepší okamžitě přerušit práci a odpočinout si.

Ne. 8 – Snězte něco chutného v příjemné atmosféře.

Dalším možným důvodem bolesti hlavy je hlad. Malé svačiny sice dokážou utišit vaše návaly hladu, ale dříve nebo později mohou vést k bolesti hlavy. Zvláště pokud musíte během této doby vykonat hodně duševní práce.

Pokud máte hlad, zajděte si tam, kde to krásně voní, a snězte něco chutného v příjemném prostředí. Pokud se takové místo ve vaší kuchyni najde a rádi vaříte, o to lépe.

Nezapomeňte ale při jídle úplně vypnout a zablokovat všechny nebo všechno kolem vás. Užijte si lahodné jídlo, jinak vás bude bolet hlava i nadále. Vaším úkolem není jen se normálně navečeřet, ale užít si atmosféru, vůně a chutě jídla.