9 důvodů, které vám brání zhubnout a zůstat štíhlá

Co-vám-brání-zhubnout-a-zůstat štíhlá

Dnes má nadváhu skoro každý druhý, skoro každý má na žebrech minimálně 5 kg moc. Hodně lidí chce zhubnout, ale jen málokomu se to skutečně podaří.

Většina z nich naopak dlouho nevydrží a nakonec přiberou ještě více kilo, než shodí.

Proto bych vám rád řekl, že důvody, proč mohou vést k tomu, že svůj plán na hubnutí úspěšně nedokončíte. Pokud to víte a zvážíte důvody, pak pro vás bude mnohem snazší neztratit ze zřetele svůj cíl.

Nemáte motivační cíl, proč chcete být štíhlí

Trvale zhubnout a udržet si váhu je možné pouze pro ty, kteří mají kromě cíle mít štíhlé tělo ještě další důležitou motivaci. Někteří lidé musí zhubnout, protože jim lékaři stanoví diagnózu, která vyžaduje, aby zhubli. Ti druzí hubnou, protože jsou zamilovaní a chtějí někoho dobýt, a ti další mají díky tomu mnohem lepší kariérní možnosti. Proto byste se měli zamyslet i nad tím, co vám štíhlé a zdravé tělo přinese, proč vlastně chcete zhubnout.

Co můžete udělat, když konečně dosáhnete svého cíle, co byste si mohli uvědomit?

Zamyslete se nad tím, jaký je váš důvod, proč začít hubnout, a získat k tomu svou motivaci. nejvyšší úroveň.

Ve svém životě nemáte dostatek pozitivních emocí

Pro většinu lidí je jídlo nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak zažít radost ve svém životě. Bohužel se často stává, že je to jediná cesta v životě člověka. Proto je nezbytné, abyste udržovali svůj život zajímavý a rozmanitý, chcete-li zůstat štíhlí. V klidu přemýšlejte o tom, kde a jak můžete získat pozitivní emoce, aniž byste museli jíst. To vám pomůže lépe dodržet svůj plán hubnutí.

Neuvědomujete si, že vaše nadváha není jen tuk

Když chce člověk řídit svou vlastní váhu, většina lidí vidí jako problém pouze tukové zásoby v určitých oblastech. Když se ale podíváte na seznam složek produktů, které denně jíte, pochopíte, že obsahují až příliš mnoho chemických složek.

Všechny tyto přísady se ukládají v našich tělech

Pokud si nyní představíte, že se k těmto látkám přidávají toxiny, nestrávené potraviny a odpadní látky z našeho těla, pak si uvědomíte, že vaše nadváha není tvořena pouze přebytečným tukem. Z tohoto důvodu by se měl problém nadváhy zkoumat ze všech stran a systematicky jej řešit, aby se tělo pročistilo a zbavilo všech toxinů.

Trpíte stresem, a proto máte neustálou touhu jíst

Když jste ve stresu, vaše tělo produkuje hormon zvaný kortizol. Problém s kortizolem je, že když se uvolňuje, vytváří pocit hladu. Pokud tedy přesně nevíte, jak se se stresem vypořádat, pak se s největší pravděpodobností budete ve stresových situacích přejídat.

Nevíte, že břišní tuk je až to poslední

Lidské tělo je navrženo tak, že většina lidí hubne uprostřed těla jako poslední. Proto je úbytek váhy nejprve vidět na obličeji a nohou a teprve potom na hýždích a břiše. Pokud to víte, pak musíte mít pouze vytrvalost a trpělivost, pak budete schopni dosáhnout svého cíle.

Hledáte velmi rychlé řešení

Lidé hromadí nadváhu roky. Proto byste měli pochopit, že může chvíli trvat, než znovu zhubnete. Zapomeňte tedy na nějaké zázračné pilulky, přinesou vám jen zdravotní problémy. Udělejte pro hubnutí to, co je nutné a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Lidé ve vašem okolí jsou proti

Jen málo lidí se opravdu chce změnit. Musíte se přece snažit a změnit svůj způsob života.

Vaše prostředí vás proto bude všemožně demotivovat a bude se vás snažit svést lahodným jídlem.

Zamyslete se tedy nad tím, zda má toto prostředí smysl. Možná byste se měli poohlédnout po lidech, kteří vás v hubnutí podporují a pro které je život v tlustém těle nepřijatelný.

Přijali jste nadváhu jako normu

Přiznejme si to, protože mnoho lidí kolem vás trpí nadváhou, pravděpodobně si myslíte, že nadváha je zcela normální. Ale tohle je váš život, někde hluboko v duši víte, že nadváha má na svědomí mnoho zdravotních i fyzických problémů. Přestaňte si myslet, že váš stav je normální. Normal je štíhlé a fit tělo, jak to příroda zamýšlela. Abyste ze svého života vytěžili maximum, musíte čelit pravdě.

Mohli byste mít hormonální nerovnováhu

Pokud jste slyšeli příběhy o nevhodném chování těhotných žen, pravděpodobně si dokážete představit, co to znamená. Pokud tedy máte problémy s nadváhou, může být nerovnováha hormonů také nevyvážená. Radím tedy poradit se s lékařem a zkontrolovat hormonální rovnováhu, možná by vám pomohla léčba.