Avokádo – superpotravina s mnoha živinami

Avokádo - Trenfood s vitamíny

Avokádo se běžně používá k vaření studeného občerstvení. Je nezbytnou součástí a lídrem v produktech proti stárnutí.

Měkká a krémová avokáda jsou ceněna po celém světě pro své blahodárné vlastnosti.

Přispívají ke snížení hmotnosti a snižují nadměrný cholesterol v krvi. zlepšuje paměť a snižuje riziko srdečních onemocnění.

Zelenina, ořech nebo ovoce?

Avokádo není sladké a připomíná spíše zeleninu a chemické složení ovoce je podobné jako u zeleniny. Avokádo bylo dlouho považováno za ořech, ale i přes svou neutrální chuť je to ovoce. Plody avokáda mají různý tvar, velikost a barvu.

Co avokádo obsahuje?

Celoroční dostupnost avokáda na pultech našich prodejen pomáhá obnovit vitamínovou nerovnováhu v těle, protože plody této hrušky obsahujídraslík, fosfor, vápník, hořčík , sodík, železo a vitamíny A, C, K, E, B. Avokádo se objevuje v různých pokrmech, od občerstvení až po dezerty.

Avokádo je bohaté na mastné kyseliny

Avokádo příznivě působí na mnoho orgánů lidského těla. Exotické ovoce zlepšuje paměť, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a to vše díky polynenasyceným mastným kyselinám, které tvoří jeho strukturu.

Jejich nedostatek může být jedním z důvodů rozvoje aterosklerózy. Draslík obsažený v avokádu přispívá ke správné činnosti srdce, normalizuje metabolismus voda-sůl v těle a zvyšuje odolnost vůči stresu.

Vitaminy a minerály

Avokádo se doporučuje lidem s vysokým krevním tlakem, protože má tendenci ho snižovat. Výhody avokáda se projevují v normalizaci průtoku krve a krvetvorbě.

Měď, která je součástí minerálního a vitamínového složení avokáda, zabraňuje anémii; Železo je nejdůležitějším hematopoetickým prvkem a vitamín B2 (riboflavin) podílející se na tvorbě červených krvinek.

Navíc měď a železo v kombinaci jsou tělem výhodně absorbovány. Avokádo je dobré pro celý trávicí systém a pomáhá při zácpě.

Živiny v avokádu

Ovoce je velmi výživné, neobsahuje žádné škodlivé tuky a cukry. Složení avokáda zahrnuje kyselinu olejovou, která zabraňuje tvorbě cholesterolu v krvi a také jej odbourává již nahromaděný.

Avokádo má vysoký obsah draslíku (více než banány), sodíku, vápníku, fosforu, manganu, hořčíku a dalších minerálů.

Avokádo je dodavatelem mnoha vitamínů jako je vitamin C, skupina vitaminů B, provitamin A a vitamin D.Vzhledem k obsahu vitaminu E, který pomáhá chránit buňky před stárnutím a obohacuje je o kyslík, existuje jen málo srovnatelných plodů, které se vyrovnají avokádu . Navíc obsahuje biologicky aktivní látky, které celkově omlazují lidský organismus.