Co můžete udělat, abyste se zbavili deprese?

Zbavte se deprese

7 jednoduchých metod, které vám mohou pomoci.

Nejčastějším onemocněním současnosti je deprese. Tím se myslí potlačovaný psychický stav, jako je smutek nebo zoufalství. Pokud nemoc přetrvává, člověk nevidí v pozdějším životě smysl a může dokonce uvažovat o sebevraždě. Nejprve je důležité určit příčinu onemocnění.

Často se deprese objevuje v důsledku obtížných životních situací, negativních změn jakéhokoli druhu, ztráty blízkých, rozvodu, diagnózy vážné nemoci.

Některé typy deprese mohou mít genetický původ. Pokud trpíte depresí a nevíte, co s tím, zde je 8 jednoduchých metod, které byste rozhodně měli vyzkoušet.

Ne. 1 Fyzická aktivita.

Obecně však platí, že jakákoli fyzická aktivita obnovuje normální duševní a emocionální rovnováhu. Pokud jste tedy v depresi, zvažte ranní cvičení, dřepy nebo jógu. Ale taneční kurzy, plavání, jízda na kole a návštěva posilovny vám také pomohou bojovat s depresí.

Ne. 2 Hladovění.

Půstová varianta je radikální, ale účinná metoda, která by však měla být prováděna pouze pod dohledem lékaře. Pokud neexistují žádné kontraindikace, mohou pacienti s depresí hladovět až 2 týdny. Během této doby je celé tělo zcela očištěno. Všechny tělesné orgány a systémy se obnovují, takže i nervový systém začíná fungovat novým způsobem. Kromě toho může půst také pomoci normalizovat váhu, pokud má osoba nadváhu.

Ne. 3 Spánková deprivace

Pomocí této metody můžete bojovat i s těmi nejhlubšími a nejtěžšími depresemi. Metoda je navíc velmi jednoduchá, stačí vydržet bez spánku jedinou noc. Místo obvyklého spánku se musíte celou noc udržet vzhůru pomocí nějaké práce nebo cvičení. Po probdělé noci si nesmíte přes den lehnout, takže musíte počkat do večera a teprve potom můžete jít spát v obvyklou dobu. Účinek této metody nastupuje teprve 36 až 48 hodin po spánkové deprivaci, přesto je velmi účinná.

Ne. 4 Světelná terapie.

Pokud nevíte, co dělat se sezónní depresí, pak byste rozhodně měli světelnou terapii vyzkoušet. Jak to funguje? Postižený je vystaven silnému světlu. To je možné v určitých studiích, ale můžete to udělat i doma pomocí zářivkového osvětlení. Pacient dostává tolik světla, kolik by získal ze slunce svítícího oknem. Světelná terapie je velmi účinná a dokáže působit proti depresím, které mohou nastat kvůli nedostatku světla na podzim a v zimě.

Ne. 5 Aromaterapie.

Léčivé vlastnosti různých esenciálních olejů jsou ověřeny již dlouhou dobu. Éterické oleje, které se dostanou na pokožku, se vpravují do krve a působí hojivě na celé tělo. Můžete se masírovat vhodnými oleji nebo je přidat do uklidňující koupele v boji proti depresi. Když vdechujete určité vůně, váš mozek má okamžitý účinek, zlepšuje vaši náladu a zvyšuje vaši schopnost pracovat. Pokud se chcete své deprese zbavit pomocí esenciálních olejů, pak musíte použít takové oleje, jako je ananas, bazalka, bergamot, pomeranč, levandule, meduňka, rozmarýn nebo mandarinka.

Ne. 6 Jak se zbavit negativních emocí

Každá deprese je doprovázena negativními emocemi. Opuštění těchto negativních emocí často člověka zbaví duševních poruch. Jak toho můžete dosáhnout? Velmi efektní je úder do hrušky nebo polštáře. Nejlepší způsob, jak to udělat, je představit si situaci nebo předmět, se kterým si spojujete negativní pocity. Ale pláč vám také může pomoci bojovat s negativními emocemi. Pokud chcete plakat, neměli byste se držet zpátky a nechat své pocity volně plynout.

Ne. 7 Domácí zvířata.

Mnoho lidí ví, že domácí mazlíčci mohou radikálně změnit život člověka. Péče o vašeho blízkého vám může přinést spoustu radosti a pozitivních emocí. Kočky a psi patří mezi preferovaná zvířata a jsou milováni tak hluboce, že psychika dotyčného může být zcela obnovena. Akvarijní rybičky ale také mohou přispět k uvolnění vaší psychiky a normalizovat tak vaši vnitřní rovnováhu po náročném pracovním dni. Stačí je jednoduše pozorovat, jak klouzají po vodě.