Hubněte zdravě: Těchto 15 potravin pomáhá zhubnout tělesný tuk

Těchto 15 potravin pomáhá odbourávat tělesný tuk

Pokud chcete opravdu zhubnout, měli byste si dávat pozor na to, co jíte. Zejména zpracované potraviny obsahují hodně kalorií a rychle přidají pár kilo na váze. Jiné potraviny jsou naopak skutečnými spalovači tuků, které podporují spalování tuků a pomáhají vám zhubnout. Těchto 15 potravin vám pomůže zhubnout tělesný tuk.

1. Chilli

Chilli je obzvláště pálivé koření, které skutečně zahřeje produkci tepla v těle. Při konzumaci chilli koření se tělo začne potit a následně se ochladí

2. Káva

Kofein, který je již v kávě obsažen, vás nejen probudí, ale zároveň nabudí váš metabolismus. Pití kávy zvyšuje bazální metabolismus a tělo spotřebuje více kalorií.

3. Grapefruit

Grapefruit dodává tělu pektin a vitamín C. Pektin zejména podporuje trávení a bylo prokázáno, že snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu. Protože grapefruit obsahuje i vitamín C, trocha grapefruitové šťávy denně vás posílí.

4. Zelený čaj

Zelený čaj neobsahuje žádné kalorie. A díky tomu budete štíhlí a zdraví. Čaj dodává tělu rostlinné živiny a příznivě ovlivňuje látkovou výměnu. Hořčiny, které čaj obsahuje, také zabraňují chutě.

5. Mandle

Navzdory vysokému obsahu kalorií jsou mandle velmi zdravé. Obsahují spoustu nenasycených mastných kyselin, vlákniny a bílkovin, které stimulují spalování tuků.

6. Ananas

Ananas poskytuje vitamín C, hořčík a účinnou látku bromelain. Bromelain je enzym, který štěpí bílkoviny a

7. Podmáslí

Vápník v podmáslí pomáhá podporovat enzymy a hormony v těle, které jsou důležité pro redukci tuku. Protože podmáslí obsahuje také mnoho vitamínů, minerálů a životně důležitých látek, je zdravou alternativou mléka s obsahem tuku.

8. Zázvor

je v Asii známý svými zdraví prospěšnými účinky již po staletí. Nyní ji můžete koupit v každém supermarketu v Německu. Zázvor dodává tělu důležité látky, jako je vitamín C, hořčík, železo a vápník. Zázvor působí antibakteriálně a posiluje imunitní systém.

9. Skořice

Skořice také podporuje váš plán na snížení tělesného tuku. Skořice nejen chutná lahodně a naplní místnost atmosférickou vůní, ale obsahuje také vlákninu, která stimuluje trávení. Kůra skořice poskytuje důležité minerály, jako je hořčík, železo, mangan a vápník. Éterická vůně, kterou vyzařuje skořicové koření, uvolňuje střevní svaly.

10. Chia a lněná semínka

Chia a lněná semínka jsou také užitečným společníkem při snižování tělesného tuku. Tím, že semena v žaludku nabobtnají a roztahují se do rosolovité hmoty, dochází rychleji k pocitu plnosti. Pro dosažení správného účinku je třeba semena vždy zapíjet dostatečným množstvím tekutiny.

11. Citrony

Jasně žlutý a ovocný citron svým vysokým obsahem vitamínu C zabraňuje nachlazení a podporuje hojení ran. Vysoké množství vitamínu C obsažené v citronu také stimuluje metabolismus a tím podporuje spalování tuků.

12. Listový špenát

Listový špenát má velmi málo kalorií a kromě zinku a hořčíku obsahuje mnoho vitamínů, jako je vitamín C, vitamín A, B6, draslík, vápník a hořčík. Špenát na jednu stranu podporuje hubnutí a spalování tuků, na druhou stranu také snižuje chutě k jídlu. Špenát by měl být vždy upravován šetrně, aby byl zachován vysoký obsah živin.

13. Tuňák

Tuňák přesvědčí nízkým obsahem tuku. Přesto s sebou přináší dostatek bílkovin a zasytí vás tak rychle a na dlouhou dobu. Dá se připravit na různé způsoby – vařené, grilované nebo smažené – takže nikdy nechutná nudně.

14. Kokosový olej

Kokosový olej přirozeně snižuje chuť k jídlu při jídle a dokonce zajišťuje, že se v buňkách těla ukládá méně tuku. Kokosový olej také stimuluje spalování tuků a výrazně zrychluje metabolismus. Před jídlem se doporučuje dát si lžíci kokosového oleje.

15. Vejce

Vejce patří mezi nejúčinnější potraviny, které podporují redukci tělesného tuku. Jsou dobré při hubnutí, protože obsahují dostatek aminokyselin a jsou ještě sytější než celozrnné. Vejce také obsahují málo cukru a zajišťují, že hladina cukru v krvi nestoupá.