Nápady na dekorace a design stolů pro svatby a křtiny

Nápady na dekorace a design stolů pro svatby a křtiny

Křty a svatby představují největší slavnosti církevních svátostí, protože při obou příležitostech je středem slavení nový život nebo nová etapa života. Tato příležitost se hojně slaví s rodinou i s přáteli, aby se tento den stal pro každého nezapomenutelným zážitkem. Ale aby tyto oslavy vypadaly všude kolem dokonale, musí být důkladně připraveny. Kromě církevních záležitostí a vhodného šatníku se plánování zaměřuje také na výzdobu a kulinářské cateringy pro hosty. Jak lze optimálně uspořádat taneční sál a jaké aspekty by měly být u jídla zohledněny, je nyní podrobněji vysvětleno níže.

K dokonalé výzdobě krok za krokem

Při zdobení křtin a svateb je třeba vždy brát v úvahu různé aspekty. Jedině tak vytvoří sál, stoly a venkovní prostor jednotně ucelený celkový obraz, který ohromí každého hosta. Před jakýmkoli dalším plánováním je třeba určit skutečný styl dekorace. Ať už vintage, moderní, jednoduchý nebo přírodní: každý styl nabízí téměř nekonečné možnosti dalšího designu, takže do jednotlivých oblastí designu může proudit mnoho osobních preferencí. Po definování stylu lze nyní vybrat barevnou složku. Zatímco na křtech se často volí genderové barvy růžová a modrá, mnoho svatebních párů používá moderní a jednoduchou bílou barvu jako základní tón vlastní dekorace. K tomuto neutrálnímu barevnému schématu pak lze přidat další dekorativní prvky v různých odstínech. Velmi oblíbené jsou odstíny mátově zelené, lososové a fialkové. Jako vlastní dekorace slouží četné doplňky, které lze vybrat individuálně a podle vkusu rodičů nebo páru. Zvláštní pozornost by měla být věnována výzdobě stolu. Hosté totiž tráví většinu času u prostřeného stolu…

Stolní květiny by se měly používat jak na křtiny, tak na svatby. Protože zprostředkovávají nejen velmi živý a přírodní charakter, ale lze je doplnit i barevnými složkami zbytku dekorace. Podle vkusu hostitele lze použít i symbolické dekorace na stůl – například srdce nebo ozdobné misky. Barevně sladěné ubrousky a/nebo běhouny dokonale završí dekoraci stolu, takže v konečném důsledku vznikne ucelený celkový obraz. Jednotlivé jmenovky a dárky pro hosty šité na míru příslušnému mottu toto místo dokonale završí a zajistí udivený pohled každého jednotlivého hosta!

Svíčky jako nosiče církevních symbolů

představují elementární nosiče symbolů naděje a života, a proto by neměly chybět na žádném křtu či svatbě. Odpovídající svatební svíčky lze zakoupit i ve specializovaných prodejnách a zapalují se při církevním obřadu. Při pozdější oslavě by tato svíce měla být umístěna s osobou, která má být pokřtěna, nebo se svatebním párem a měla by být viditelně zavěšena pro každého hosta. Svíčky lze samozřejmě ozdobit i individuálně. K tomuto účelu lze zakoupit již hotové voskové obrázky, které lze snadno aplikovat na neutrální bílou svíčku. Tímto způsobem lze vytvořit velmi osobní křest nebo svatební svíci, která poskytne zvláště intimní vzpomínky. Ve zbytku dekorace by samozřejmě neměly chybět žádné svíčky. Ať už se jedná o čajové svíčky, sloupové svíčky nebo pohádková světla: Všechny svíčky lze do dekorace začlenit velmi různými způsoby, takže vznikne velmi útulné a intimní prostředí.

Naplánujte catering a nachystejte dokonale scénu

V zásadě by se hostům měla nabízet velmi odlišná jídla. Kromě masa a ryb se doporučuje i široká nabídka ovoce a dezertů. Bufet by měl být zřízen přímo v tanečním sále – ale blízko okraje. Jídlo je vždy přítomno, ale dá se vybrat v klidu a bez hektiky. V závislosti na stravovacím zařízení lze také zarezervovat obsluhu, která pomůže s výběrem a přidělováním jídel. Výdej jídla tak bude naprosto uvolněný a bez komplikací, což je důležitý aspekt pohostinnosti každé oslavy.