Nejhorší dietní chyby, které vám brání zhubnout

Nejhorší dietní chyby, které vám brání zhubnout ztráta

“Zhubněte 20 kilogramů za jeden měsíc!”

Kdo neslyšel nebo neviděl slogan jako je tento v nějaké reklamě? Divák si většinou neuvědomuje, že sdělení za tím je zásadně špatné a nebezpečně zavádějící. Chtěli byste zredukovat svou váhu zdravým a udržitelným způsobem? Nejlepší je vytáhnout kus papíru a tužku, abyste se vyhnuli vážným chybám při hubnutí!

Chyba č. 1: Přístup všechno nebo nic

Princip všechno nebo nic představuje zbytečnou duševní překážku při hubnutí. Snížení hmotnosti by nemělo být dočasným stavem ani jako utrpení. Dodržování výživového plánu je dosahováno prostřednictvím pocitu uspokojení.

Pak je pravděpodobné úspěšné hubnutí. Osudné je tedy především radikální snížení kalorií nebo vynechání některých potravin. Rozumný dietní plán sestává ze spousty zeleniny a ovoce, nízkotučných živočišných produktů a několika jednoduchých sacharidů.

Ty druhé najdeme především v těstovinách, světlém pečivu nebo cukru. Nahraďte je složitějšími sacharidy z brambor, ovsa nebo rýže a jste na správné cestě! Je však zcela v pořádku a dokonce žádoucí konzumovat jídlo s mírou. Pokud si dopřejete něco v rámci požadovaného denního energetického příjmu, působí to proti psychické nespokojenosti. Nejdůležitější při hubnutí je zavést základní a zdravou korekci výživového plánu. Slovo „dieta“ by mělo být ve skutečnosti nahrazeno slovem „nový způsob stravování“. Protože „dieta“ má od začátku negativní konotaci, které se chceme tak moc vyhnout.

Chyba číslo 2: Příliš mnoho vypočítavosti

Samozřejmě, že chcete-li zhubnout, musíte se nejprve vypořádat s jídlem a jeho energetickými hodnotami. Na to existují skvělé internetové platformy.

Výživové hodnoty vašich oblíbených jídel můžete zjistit ve formátu deníku. Stačí zadat vše, co sníte za jeden den po dobu jednoho týdne! Uvidíte, jak rychle se zlepší vaše znalosti o jídle a pití.

Vaše potřeba kalorií závisí na faktorech, jako je pohlaví, výška, váha, věk a úroveň aktivity. Svou potřebu kalorií si můžete vypočítat také online. Ale teď k tomu pravému:Nekalkulujte moc tam a zpět! Jakmile porozumíte potravinám a jejich vlastnostem, neměli byste proces zbytečně komplikovat. Mnozí nyní dělají tu chybu, že analyzují jednotlivé složky každé potraviny. Nakonec se vždy počítá jedna věc: Konzumujte méně kalorií, než spálíte! Měli byste být kolem 300-500 kalorií denně v červených číslech, abyste zahájili udržitelné a zdravé hubnutí.

Chyba číslo 3: Příliš mnoho pohybu, málo správné výživy

Nesnažte se vytvořit kalorický deficit nadměrným cvičením. Výživa je a zůstává základním a konečným prvkem úspěšného hubnutí. Platí: čím plnější budete, tím méně se stane.

Hodně bílkovin a velký objem jídla poskytují žádoucí pocit plnosti. Skvělou potravinou s oběma vlastnostmi je brokolice. Vysoký obsah bílkovin a hodně přítomné jedlé látky (čti: vysoký objem) jsou přesně tyto vlastnosti, které brokolice má. Hubnutí může být snadné. Vyvarujte se běžných chyb a uspějete!