Pomoc při vypadávání vlasů: účinné potraviny, které fungují

Pomoc při vypadávání vlasů - Účinné potraviny, které fungují

Ztráta vlasů – také známá jako alopecie – není smrtelná nemoc, ale je otravná a otravná.

Probudit se a vidět vlasy na polštáři, trhat si vlasy a najít pár pramenů mezi prsty – nikdo to chce. Existuje mnoho léků, z nichž některé vyžadují předpis a jsou velmi silné, které působí proti vypadávání vlasů. Ale nemusí to být vždy léčba drogami. Příroda je často nejlepší lékař nebo nejlepší lékárna. Některé potraviny výjimečně pomáhají proti vypadávání vlasů díky svým přírodním účinným látkám. Jedná se o výběr těch nejlepších potravin, které pomáhají v boji proti nadměrnému vypadávání vlasů.

Proč může správná strava pomoci proti vypadávání vlasů?

Vypadávání vlasů je označováno jako onemocnění, kdy denně vypadne více než 100 vlasů. Patologické vypadávání vlasů (alopecie) může být dědičné nebo způsobené stresem. K patologickému vypadávání vlasů mohou vést i léky, infekční onemocnění a radiační terapie rakoviny a otravy těžkými kovy. Ale bez ohledu na to, co způsobuje vypadávání vlasů, bez ohledu na to, jakou formu má – dokáže zázraky. Hlavním cílem je podpořit růst vlasů a posílit jednotlivé vlasy. Vlasové folikuly také potřebují správné látky, aby mohly normálně fungovat. Mezi živiny, které zajišťují zdravý růst vlasů, patří především bílkoviny, tuky a různé minerály. Vitamíny jako např B. Důležité jsou vitamíny B12, A, C a E, dále stopové prvky a minerální živiny, jako je měď a železo.

Všechny tyto látky způsobují, že vlasy rostou podle přání, jsou silné a silné. Je proto důležité konzumovat potraviny, které obsahují velké množství těchto vitamínů, minerálů, stopových prvků a bílkovin. Mezi ně patří, ale nejsou omezeny na následující.

Nejlepší (a nejchutnější) potraviny proti vypadávání vlasů

1. Vejce

Existuje jen málo lepších zdrojů bílkovin než vejce. Dají se připravit mnoha různými způsoby, jsou relativně levné a mají vysoký obsah bílkovin. Vlasové folikuly jsou většinou tvořeny bílkovinami. Proto je tak důležité zařadit do jídelníčku dostatek bílkovin. obsahují také biotin (vitamín B7). Nedostatek biotinu souvisí i s vypadáváním vlasů, a proto se důrazně doporučuje konzumovat dostatek vitamínu B7. Spektrum doplňuje zinek. Vejce jsou tedy jednou z nejlepších potravin pro a proti vypadávání vlasů!

2. Špenát

Špenát obsahuje hodně bílkovin a to ví nejen Popeye! Už jen z tohoto důvodu je zdravá zelená zelenina jedním z nejlepších spojenců v boji proti vypadávání vlasů. Špenát je však také bohatý na železo, což může vést ke zvýšenému růstu vlasů. Špenát je navíc jedním z nejlepších zdrojů vitamínu A. Šedesát gramů špenátu již pokryje denní potřebu špenátu pro dospělého člověka.

3. Ryby

Zvláště tučné ryby jsou výborným pomocníkem proti vypadávání vlasů. Zvláště vhodný je losos, sleď a další druhy ryb s vysokým obsahem tuku. Omega-3 mastné kyseliny jsou trvale spojovány se zvýšeným růstem vlasů a mastné ryby jsou jedním z nejlepších zdrojů. Kromě toho jsou tu bílkoviny a také vitamín D3 a vitamín B, které rovněž patří mezi potraviny, které by se v případě alopecie měly konzumovat ve zvýšeném množství.

4. Ořechy

Že jsou ořechy zdravé, se ví už dlouho. Pomáhají ale i při léčbě vypadávání vlasů, protože jsou bohaté na bílkoviny, vitamín A a vitamín E. Vitamíny skupiny B, zinek a esenciální mastné kyseliny najdeme také v mnoha druzích ořechů. Zvláště se doporučuje konzumace mandlí. Ořechy lze jíst bokem nebo je použít při vaření a pečení. Rozhodně by tedy měly být součástí každé diety proti vypadávání vlasů!

5. Fazole

Další spolehlivý rostlinný zdroj bílkovin. Fazole lze v kuchyni využít mnoha různými způsoby, takže nikdy není nuda. , železo a biotin – všechny důležité látky velmi účinné proti vypadávání vlasů – jsou také obsaženy v nezanedbatelném množství. Především fazole jsou na rozdíl od ryb nebo ořechů velmi levné a představují tedy levnou alternativu.

Další potraviny, které pomáhají proti vypadávání vlasů

 • Pomeranče: Velmi bohaté na vitamín C
 • Citrony: Je také dobrým zdrojem vitaminu, který podporuje růst vlasů.
 • Rýže: Nerozpustná vláknina je jednou z nejdůležitějších živin, kterou je třeba přijmout v případě vypadávání vlasů.
 • < li>Oves: Funguje stejně jako rýže a obsahuje také vitamín B6.

 • Brokkolice: Stejně jako špenát je i brokolice bohatá na přírodní antioxidanty.< /li>
 • Sýr: Vitamín A
 • Mrkev: Vitamín A
 • Houby: Aminokyseliny
 • Tofu: Železo a zinek
 • Kakaový prášek: Obsahuje měď. Nedostatek mědi může vést ke ztrátě vlasů.
 • Jádra kešu ořechů: Obsahují také měď.

Závěr: Správnou stravou proti alopecii!

Hraje neuvěřitelně důležitou roli ve fyzické a duševní pohodě každého. I při vypadávání vlasů – nebo při zdravém růstu vlasů – má jídlo zásadní význam. Je proto důležité jíst potraviny, které obsahují správné látky: Zde uvedené potraviny jsou ideální pro vstřebání dostatečného množství vitamínů, minerálů a bílkovin. Pokud tedy budete jíst dostatek těchto potravin, uvidíte, že vypadávání vlasů lze ovládat i bez drahých a silných léků.