Potraviny, které drasticky zhorší váš milostný život

Potraviny, které drasticky zhoršují váš milostný život

Existují potraviny, které mají silný vliv na náš smysl pro chtíč a mají skutečně povzbuzující účinek, zvláště před sexem. Existují však i potraviny, které mají opačný účinek a neměly by se jíst před pohlavním stykem. Jaké to jsou a proč, jsme shrnuli zde.

Před sexem byste se měli vyvarovat těchto no-gos

Pěkný, šťavnatý steak se často objednává na romantické rande. Tělo potřebuje hodně energie, dokud se kus masa nestráví, a to vás nezpůsobí zrovna fit, ale mnohem více apatické. Červené maso není zrovna příznivé pro sexuální život a není ani moc zdravé. Studie prokázaly, že muži žijí kratší život než ženy, protože častěji jedí steaky a jiná masitá jídla.

Dalším absolutním zákazem před pohlavním stykem je tonikum a další nápoje, které obsahují chinin. Výzkum ukázal, že tato složka má negativní vliv na milostný život a snižuje sexuální funkce. Nápoje také obsahují hodně cukru. To vás rychle vyčerpá a unaví a energie potřebná pro dobrý sex se tím ztrácí. Sklenka červeného vína a pár slaných brambůrků na terase jsou oblíbenými společníky na romantický večer, ale pokud si chcete užít dobrý sex, měli byste si držet odstup od příliš slaných pochutin. Dlouhodobě jsou škodlivé pro kardiovaskulární systém. Sůl také krátkodobě odvádí vodu z těla. V důsledku toho se cítíme „nafoukaní“. To nejsou dobré předpoklady pro naplňující milostný život a divokou noc. Sůl se nenachází jen tam, kde ji vidíme, ale hlavně v nezdravých polotovarech.

Máta peprná je také tabu před pohlavním stykem.

Stimuluje trávení. Mnoho lidí na prvním rande přísahá na mátovou žvýkačku, aby se zabránilo zápachu z úst, ale před prvním sexem se to nedoporučuje. To se netýká jen žvýkaček, ale i čajů. Mentol, který obsahuje, snižuje hladinu testosteronu, který podporuje libido. Fanoušci čokolády teď musí být silní. Hořká čokoláda s minimálně 70procentním obsahem kakaa je považována za opravdovou lahůdku. Dělá nám radost, protože uvolňuje endorfiny. Naproti tomu mléčná čokoláda neobsahuje téměř žádné kakao a o to více cukru. Tato čokoláda nás spíše unaví než chtíč a aktivní.

Ruce pryč je motto i pro energetické nápoje.

Působí podobně povzbudivě jako káva, jen jsou výrazně nezdravější. Kromě kofeinu se přidává spousta umělých barviv, cukru, příchutí a stimulantů jako je taurin. To poskytuje našemu tělu krátký, prudký výbuch energie. Poté obvykle následuje energetická díra. Pokud máte na rande pocit, že jste unavení, je lepší pít nápoje bez cukru. Například se zeleným nebo černým čajem a kávou.

Čočka a fazole obsahují mnoho zdravých ingrediencí a rozhodně by měly být součástí vyvážené stravy.

Lidé však zeleninu vstřebávají velmi odlišně. Někteří fazole a čočku snášejí dobře a mohou dokonce očekávat energetickou podporu – jiní však reagují plynatostí. Lidé, kteří mají sklony k plynatosti, by proto měli zeleninu nechat pár hodin před sexem. Pohlavní styk s bolestí břicha a nadýmáním opravdu není nic příjemného.

Pokud si chcete užít naplňující sex, je lepší smažená jídla ignorovat.

Obsahují mnoho nezdravých trans-tuků. To nejen poškozuje srdce, ale přináší také únavu a malátnost. Vědci dokonce tvrdí, že smažená jídla snižují průtok krve do genitálií, čímž snižují schopnost dosáhnout orgasmu a erekce. Smaženým jídlům byste se proto měli zásadně vyhnout – zvláště těsně před sexem.

Opatrnost se doporučuje i u ovesných vloček. Ty stimulují tvorbu serotoninu v mozku a zajišťují nám potěšení. Příliš mnoho ovesných vloček má však přesně opačný efekt. Protože příliš mnoho serotoninu v mozku v nás snižuje touhu. Dobrou volbou nemůže být ani masová alternativa tofu. Krmivo obsahuje mnoho rostlinných fytoestrogenů. Ty jsou zodpovědné za zvýšení hladiny estrogenu a dokážou docela zabíjet chtíč.