Proč je tak strašně těžké zhubnout?

Proč-je-obtížné-zhubnout

Obezita je nepřítel číslo 1 lidí.

Za prvé vede k sedavému a neaktivnímu životnímu stylu, protože pro lidi s nadváhou je strašně těžké cvičit. Také ukládání tuku je signálem pro vaše tělo, že přichází hladovění, takže všechny funkce jsou zpomaleny, aby bylo zajištěno přežití.

Na druhou stranu vaše záchranné pásy na břiše znamenají, že máte 100% záruku, že máte také tukové zásoby na stěnách cév a v tepnách.

Ty dost omezují průtok krve, mohou se dokonce kdykoli uvolnit a ucpat cévu, což může dříve nebo později vést k problémům se srdcem.

Kardiovaskulární onemocnění jsou jednou z hlavních příčin úmrtí mnoha lidí, kteří každý rok umírají předčasně.

To je důvod, proč mnoho lidí chce zhubnout, ale i přes množství diet, zázračných pilulek, trenérů na hubnutí a výživových poradců, počet obézních lidí roste. Mnohým z nich se navíc nedaří zhubnout, přestože mají silnou touhu a usilovně se o to snaží. Proč je to tak? Zde je seznam možných důvodů.

Téměř každý má nadváhu.

Dokonce i fyzicky zdatní a svalnatí lidé s plochými abs mají často nadváhu. A to neznamená jen nadměrné ukládání tuku, lze sem zařadit i všechny produkty životních funkcí organismu, jako jsou toxiny, struska, vadné bílkoviny atd. Všechny tyto „smetí“ se mohou hromadit kdekoli ve vašem těle, ve vašem žaludku, v cévách a dokonce i ve vašich buňkách a znečišťovat vaše tělo. A pokud se vaše tukové zásoby v těle podaří redukovat poměrně rychle, čištění cév a buněk v těle je mnohem obtížnější a složitější úkol.

Proč vůbec tělo ukládá tuk a „odpadní“

Od 25. roku věku již vaše tělo dokončilo svou tvorbu a od této chvíle již nepotřebuje tolik kalorií, aby se udrželo. Stravovací návyky lidí však často zůstávají nezměněny.

Do 20 let může vaše tělo využít všechny přijaté kalorie a nepotřebuje je ukládat, ale v pozdějších letech bude stejné množství kalorií vést k přibírání na váze, protože vaše tělo již nemusí růst.

Kromě toho se nejen snižuje potřeba kalorií, ale s přibývajícím věkem se také zpomaluje váš metabolismus. Výsledkem je, že mnoho lidí s přibývajícím věkem trpí nadváhou, zatímco přebytečná kila se shazují obtížněji.

Špatná formulace problému.

V podstatě všichni lidé, kteří bojují s obezitou, se chtějí především zbavit tuku na břiše nebo bocích. Hlavní složkou obezity je samozřejmě tuk. Ale jak jsem řekl, existuje mnoho dalších endogenních „odpadů“, které se ve vašem těle hromadí po celý život. Pokud tedy chcete zhubnout, musíte k tomuto problému přistupovat komplexně a nezaměřovat se pouze na svou váhu.

Samotný tuk vám brání v hubnutí.

Tuk je signálem pro vaše tělo, že přichází hladovění. Aby přežil, začne doslova šetřit energií, což vede k neustálé únavě a liknavému životnímu stylu. Tělo člověka s nadváhou upadá takříkajíc do hibernace a touha spát se stává stálým společníkem.

Láká ho káva, cigarety nebo energie nápoje udržující člověka v bdělém stavu, což dále „otráví“ tělo a vede k ještě horšímu fungování.

A čím déle situace trvá, tím více se musí konzumovat, aby byl zachován stejný účinek. V tomto degradovaném stavu organismu je velmi těžké donutit se něco změnit. Většina předsevzetí „začít běhat v pondělí“ proto selhává na plné čáře. Téměř vždy to vyžaduje pořádný kopanec do zadku v podobě nemoci nebo jiného problému nebo sebrat železnou vůli, abyste změnili životní styl a začali hubnout.

Většina lidí chce zhubnout velmi rychle

Mnoho lidí s nadváhou chce zhubnout velmi rychle, nejlépe do 2 až 3 měsíců. Kvůli zákonu zachování energie je však zhubnout za tak krátkou dobu téměř nemožné. Samozřejmě můžete shodit pár kilo jakýmikoli pochybnými nebo nezdravými metodami nebo snížit usazování tuku v některých partiích pomocí liposukce. Ale co se stane potom?

Tento postup může způsobit vážné poškození, duševní poruchy, onemocnění vnitřních orgánů a další zdravotní problémy.

Proto postupujte opatrně pokud chcete zdravě a trvale zhubnout a dbejte na to, aby nepřesáhla 5 až 7 kg. za měsíc jsou.

Je velmi obtížné zhubnout pouhým cvičením.

V 1 gramu tuku je asi 9 kalorií. Takže musíte spálit 9 000 kalorií, abyste ztratili jen jednu libru tuku. Měli byste vědět, že je to velmi velké množství. Pokud byste běželi maraton na vzdálenost 42 km, byli byste schopni spálit pouze 3 000 až 4 000 kalorií v závislosti na vaší váze. To by znamenalo, že kdybyste běželi 2 celé maratony nebo 84 kilometrů za den, ztratili byste pouze 1 libru tuku.

Jistě pochopíte, že to není možné. Je tedy velmi obtížné zbavit se přebytečného tuku. Získání je na druhou stranu velmi jednoduché a snadné.

Jen pár dní s vysokým obsahem kalorií stačí k tomu, abyste přibrali pár kilo.

Navíc mnoho lidí ani neví, jak cvičit, aby zhubli. Nebo jste možná byli v posilovně a viděli jste pár lidí, kteří vypadají velmi fit a svalnatí a dokážou zvednout 450 liber, ale přesto mají na břiše kliky lásky, kterých se nemohou zbavit.

Nemáte ponětí, kolik tuku ve skutečnosti máte.

Mnoho lidí si myslí, že mají jen pár kilo nadváhy. Proto by rádi ztratili jen pár kliků lásky na břiše nebo bocích a pak mohli pokračovat v jídle jako obvykle. Pokud však tito lidé striktně dodržují svůj jídelníček a udržují si stravovací návyky nějakou dobu, uvědomí si, že mají více než 3 až 4 kila nadváhy. A teď se podívejte na svou váhu a zamyslete se nad tím, jakou máte nadváhu?

Mnoho lidí nedrží dietu, protože jsou demotivovaní a frustrovaní.

Zhubnou 5 kg a stále vidí své tukové zásoby na břiše nebo jiných částech těla. tělo.

Často lidé hubnou v určitých částech těla jako poslední.

Většina lidí hubne shora dolů. Za prvé, ztratíte tuk na prsou, protože to není životně důležitý prvek lidského těla. Dále se váš obličej ztenčí a následně se vytvoří vnitřní tukové zásoby. A jen místa, kde chcete zhubnout, většinou zaberou hodně času. Právě tyto polštářky na břiše, které jsou důvodem vaší diety, trvají nejdéle.

To je místo, kde většina lidí přestává s dietou. Chtějí štíhlé tělo, zhubnou 5 až 20 kg a nenáviděné tukové zásoby zůstanou tam, kde byly.

Jen těch pár lidí přežije do vítězného konce. Dieta taky moc nepomůže. Protože krátkodobá změna stravovacích návyků a životního stylu, po které se vrátíte ke svému obvyklému rychlému občerstvení, vás během krátké doby vrátí tam, kde jste začali.

Lidé se ale chtějí za všechnu deprivaci, omezení a utrpení odměnit a ta váha na sebe samozřejmě nenechá dlouho čekat.

Často se přijít ještě více liber, než jste ztratili.

Samotné diety vám nepomohou.

Pokud opravdu chcete shodit přebytečná kila, musíte změnit svůj postoj k jídlu. Přebytečná kila pak přirozeně shodíte a už nikdy nepřiberete. Pak váš jídelníček nebude jen krátkodobá změna stravovacích návyků, ale váš nový způsob života. Co přesně je tedy potřeba udělat, abyste zhubli jednou provždy? První věc, kterou byste měli udělat, je změnit své myšlení. Osvoboďte se od omezujících přesvědčení, které vám brání učinit ze zdravého životního stylu svou normu existence. Za druhé, měli byste se naučit cvičit, aby váš tuk rychle a navždy zmizel. A nakonec byste měli změnit své stravovací návyky.