S těmito tipy budou krevety obzvláště chutné

Něžné a aromatické: krevety na talíři
Krevety jsou malí korýši s protáhlým tělem. Kromě krevet se na talíři znovu a znovu dostávají také severomořští krabi, scampisy, gamby nebo krevety. Krevety jsou nejmenším druhem krevet, zatímco krevety jsou největšími krevetami. Gambas je jen španělský název pro krevety. Nejen dlouhé tělo, ale také takzvaný čelní mozek s malými zuby je součástí vlastností krevet. Na rozdíl od jiných korýšů, jako jsou humři a krabi, krevety nemají drápy. Lahodní mořští tvorové jsou chyceni ve studené a teplé vodě. Krabi ze Severního moře pocházejí z chladných vod severní polokoule. Díky pomalému růstu jsou obzvláště aromatické a jemné.

Krevety královské naproti tomu pocházejí z teplých vod. Pokud krevety nepocházejí z volné přírody, pocházejí z akvakultury. Jsou chovány pro potravinářský trh, ale také mohou ztratit kvalitu kvůli nehygienickým podmínkám a používání chemikálií. Z hlediska chuti lze krevety zařadit mezi mořské plody, jako jsou mušle a ryby. Jemně nasládlá chuť se dá skvěle kombinovat s dalšími přísadami. Zejména krevety chutnají v kombinaci s mořskými plody báječně a připomínají dovolenou a moře.
Kupte si krevety
Krevety jsou nyní k dostání hlavně zmrazené nebo nakládané v různých supermarketech. Tyto krevety obvykle pocházejí z farem, což vysvětluje nízkou cenu. Při nákupu byste si rozhodně měli dát pozor na bio těsnění. To zajišťuje, že zvířata byla chována udržitelným způsobem a že kvalita je odpovídajícím způsobem vysoká. Čerstvě ulovené krevety vždy obsahují pečeť MSC. Pokud si místo toho chcete koupit čerstvé krevety na pultu s rybami, měli byste dávat pozor na jemnou slanou vůni a lesklé vlhké oči. Pokud jsou na skořápce ojedinělé tmavé skvrny nebo pokud zvířata páchnou rybinou, dejte raději ruce pryč od zboží. Mimochodem, můžete si koupit krevety s hlavou nebo bez hlavy.

oloupanými a již odblaněnými krevetami si ušetříte zdlouhavé tápání při vyjímání dílů. Pokud chcete, aby to bylo obzvlášť rychlé, můžete si vybrat i z předvařených krevet. Ty se pak pouze ohřívají horkou vodou a lze je přímo konzumovat.
Správně připravte krevety
Příprava krevet se velmi liší v závislosti na tom, zda se jedná o zmrazené krevety připravené k vaření nebo čerstvě ulovené krevety. Malí mořští tvorové jsou již hluboce zmrazeni bez střev a hlavy a mohou se rovnou použít.

dispozici jsou také čerstvé krevety připravené k vaření. Než se připraví, musí se nejprve umýt a oloupat. Pokud je hlava stále připojena, musí být odstraněna. Chcete-li to provést, vezmete zvíře do jedné ruky a druhou rukou jednoduše vytočíte hlavu. Nohy se také sundají. Skořápka se ulomí nebo nařízne na břiše a odloupne. V případě potřeby může být ocas krevety ponechán. Nyní se mořský živočich na hřbetě mírně nařízne a špičkou nože se vytáhne střevo. Na závěr se opláchnou pod tekoucí vodou a osuší.
Vařte krevety, dokud nebudou šťavnaté
Krevety lze připravit různými způsoby. Pokud je chcete vařit, vložte mořské plody do vroucí horké vody a snižte plamen na střední stupeň. Po dvou

Krevety získávají zvláštní chuť, když jsou grilované nebo smažené. Nejlepší způsob, jak to udělat, je opékat je dvě až tři minuty na každé straně se slupkou. Pokud je chcete vařit bez skořápky, měli byste zkrátit čas o 30 sekund na každou stranu. Krevety připravené ve woku – například společně s chilli, křupavou zeleninou nebo těstovinami – chutnají velmi lahodně. Krevety mohou být i dušené. Zvláště šetrně je lze připravovat pomocí napařovacího koše nebo napařovacího nástavce. V závislosti na velikosti stačí pět až deset minut, aby byly krevety zcela propečené. Pokud zvířátka raději pečete, můžete je zapéct v troubě deset až patnáct minut, dokud nebudou křupavá. Potřené trochou olivového oleje a lahodným kořením se pečou nejlépe při 200 až 230 stupních.