Snižte krevní tlak přirozeně – TO pomáhá

Snižte krevní tlak přirozeně a bez léků
O vysokém krevním tlaku mluvíme, když je krevní tlak výrazně nad normálními hodnotami. O vysokém krevním tlaku se konkrétně mluví, když jsou hodnoty krevního tlaku trvale nad 140/90 mmHg. V takovém případě je třeba urychleně snížit krevní tlak, aby se opět dostal na normální úroveň, protože vysoký krevní tlak je spouštěčem mnoha nemocí a potíží. Mohou to být cévní onemocnění, infarkty a spánkové záchvaty, stejně jako všechna onemocnění, která postihují kardiovaskulární systém. V zásadě se zvyšuje riziko všech stížností a nemocí. V souladu s tím není délka života lidí, kteří trpí vysokým krevním tlakem, tak vysoká. S vysokým krevním tlakem se obvykle bojuje léky, ale lze jej snížit také přirozeně:
Které faktory mají na krevní tlak obzvláště velký vliv?
Faktory, které mají největší vliv na krevní tlak nebo vysoký krevní tlak . Vysvětluje také, jak by měly být tyto faktory aplikovány k přirozenému snížení krevního tlaku.
1. Cvičení
Pravidelné cvičení hraje zvláště důležitou roli v krevním tlaku, protože ti, kteří cvičí příliš málo, obvykle trpí vysokým krevním tlakem. Pravidelné cvičení na jedné straně pomáhá předcházet tvorbě přebytečné tukové tkáně – to je často spouštěč vysokého krevního tlaku. Na druhou stranu pravidelné cvičení pomáhá odbourávat stres – stres je také typickým spouštěčem vysokého krevního tlaku. Abyste si zajistili dostatek pohybu, měli byste sportovat alespoň třikrát týdně.

2. Dieta
Dieta hraje v boji s vysokým krevním tlakem přinejmenším stejně důležitou roli jako cvičení: pokud budete jíst nezdravě a konzumovat hodně rychlého občerstvení, budete rychleji nabírat tuk. Nadváha zase způsobuje vysoký krevní tlak. Proto je důležité dbát na zdravou a vyváženou stravu. Ta by měla obsahovat hodně zeleniny a ovoce a také nezpracované potraviny. Vyvarovat by se měli především tučných jídel. Zdroje tuků by měly vždy obsahovat nenasycené mastné kyseliny. Proti vysokému krevnímu tlaku pomáhá zejména vysokodraslíková dieta. Mezi potraviny bohaté na draslík patří zelí, špenát, hlávkový salát, mandle, citrusové plody, avokádo, fazole, banány, brambory a sladké brambory.

3. Alkohol
Alkohol by se také měl vyvarovat vysokého krevního tlaku. To rychle vede k vyšší srdeční frekvenci a vyššímu krevnímu tlaku, zvláště při časté konzumaci. Pokud přesto chcete pít alkohol, měli byste ho konzumovat s mírou: večerní sklenka vína na vás nemá negativní vliv

4. Kouření
Kouření je pro krevní tlak ještě horší. Tomu by se mělo pokud možno úplně vyhnout, aby se přirozeně snížil krevní tlak. Na jedné straně má kouření vlivem nikotinu negativní vliv na krevní tlak, protože nikotin stahuje cévy v těle. Na druhou stranu kouření vede časem ke snížení kapacity plic, což vede i ke zvýšení krevního tlaku.

5. Léčivé rostliny
Mezi nejvýznamnější léčivé rostliny, které dokážou snížit krevní tlak, patří různé bylinky: krevní tlak dokážou přirozeně snížit zejména petržel, česnek, medvědí česnek, levandule a celer. Další léčivou rostlinou, která může pomoci snížit krevní tlak, je hloh – ten obsahuje fenoly, které podporují krevní oběh a okysličení v těle.
6. Obezita
Obezita je nejčastějším důvodem vysokého krevního tlaku, protože srdce musí více pracovat, aby zásobovalo buňky těla. Nadváha navíc často způsobuje zúžení tepen. To zvyšuje krevní tlak. Čím větší je nadváha, tím vyšší je obvykle krevní tlak. Proto je třeba udělat vše pro to, abyste přebytečná kila shodili: Nezbytná je změna jídelníčku a pravidelný pohyb.

7. Redukce stresu
Stres je také často příčinou vysokého krevního tlaku, proto je třeba stres, který vzniká v běžném životě, například vlivem pracovních nebo životních okolností, co nejvíce omezit. Pomoci mohou pravidelné relaxační cvičení. Pravidelná meditace je účinná i proti stresu. Sport také pomáhá odbourávat stres.
8. Pospolitost
Rozsáhlé užívání si pospolitosti také pomáhá snižovat krevní tlak. Sex způsobuje uvolňování hormonu oxytocinu. Tento hormon zase snižuje krevní tlak.

9. Káva
Dalším důležitým faktorem krevního tlaku je konzumace kávy. Kofein v něm zvyšuje krevní tlak. Existují však značné rozdíly mezi lidmi, kteří si kávu vychutnávají jen zřídka, a těmi, kteří pijí několik káv denně. Proto by se měla konzumace kávy pokud možno snížit, pokud je aktuálně příliš vysoká. Například místo tří šálků kávy denně můžete nyní přejít na jeden šálek kávy denně.
10. Diabetes
Lidé s cukrovkou často trpí také vysokým krevním tlakem. Cévy lidí trpících cukrovkou jsou totiž více zatěžovány. Díky vyššímu krevnímu tlaku je mnoho lidí, kteří nevědomky trpí cukrovkou, vystaveno vysokému riziku problémů, které mají původ v kardiovaskulárním systému. Diabetici by proto měli vždy dbát především na snižování krevního tlaku. Diabetici by si navíc měli pravidelně měřit krevní tlak, aby zjistili, zda není příliš vysoký.

11. Nedostatek spánku
Dalším významným spouštěčem vysokého krevního tlaku je nedostatek spánku. Je to proto, že nedostatek spánku obvykle vede k fyzickému stresu. Upravit spánek by rozhodně měli lidé, kteří mají vysoký krevní tlak z nedostatku spánku. Aby se tělo plně zotavilo, je zapotřebí alespoň 6 až 8 hodin v noci. Regenerace, kterou tělo dostává v noci, účinně působí proti vysokému krevnímu tlaku.
12. Sůl
V posledních letech studie opakovaně prokázaly, že příliš mnoho soli vede ke zvýšení krevního tlaku. Proto by se denně nemělo zkonzumovat více než 5 g soli. To odpovídá asi jedné čajové lžičce. Pozornost je třeba věnovat i obsahu soli v potravinách, které se pravidelně konzumují. Zejména zpracované potraviny obvykle obsahují hodně soli. Potravinám s velkým množstvím soli byste se měli v budoucnu zcela vyhnout.
