Těchto 12 potravin výrazně zlepší vaši paměť

Potraviny, které zlepšují vaši paměť a mozkové funkce

1. Voda

Voda je pro náš mozek velmi důležitá. Pokud nebudete pravidelně pít vodu, vaše šedá hmota se stáhne. Nedávné výzkumy ukazují, že nedostatečné pití vody v těle přímo ovlivňuje mozkové funkce.

2. Játra a červené maso

Nedostatek železa je jedním z důvodů, proč váš mozek nedostává dostatek kyslíku. Proto je důležité zajistit tělu dostatečný přísun potravin bohatých na železo. V červeném mase a játrech je hodně železa.

3. Ořechy

Omega-3 mastné kyseliny, vitamíny B, bílkoviny a minerály obsažené v ořechách z nich dělají dodavatele energie pro váš mozek. Sodík, hořčík a draslík mají za následek rozhodující zlepšení mozkové činnosti. Proto se trail mix skládá z ořechů. Kyselina alfa-linolenová obsažená ve vlašských ořechách navíc zlepšuje zásobování mozku kyslíkem.

4. Ovoce

Téměř všechny druhy ovoce mají díky svým složkám pozitivní vliv na mozek. Zejména bobule mají přímý vliv na zásobování mozku kyslíkem díky flavonoidům, které obsahují. Smoothie z borůvek může zvýšit vaši schopnost koncentrace o 20 %.

5. Vejce

Protože vejce obsahují velké množství cholinu, jsou velmi důležitá pro mozek. Výrazně zlepšují výkonnost mozku, koncentraci a paměť. Vejce jsou požitkem pro váš mozek.

6. Mléčné výrobky

Mléčné výrobky hrají důležitou roli ve fungování vašeho mozku. Účinné látky v nich obsažené mají přímý vliv na mozkovou činnost. Mléko mimo jiné obsahuje lecitin. Vznikají tak messengerové látky, které jsou klíčové pro funkci vašeho mozku. Vitamin B12 obsažený v mléčných výrobcích také působí proti kazivosti mozku.

7. Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje speciální sloučeniny mastných kyselin. Ukázalo se, že jsou velmi dobrým zdrojem energie pro váš mozek. I malá konzumace kokosového oleje poskytuje přímé pozitivní výsledky ve výkonnosti mozku.

8. Luštěniny

Vysoký obsah bílkovin v luštěninách, jako je čočka a cizrna, z nich dělá skutečné dodavatele energie pro váš mozek. Mangan a aminokyseliny, které obsahuje, také zlepšují duševní kondici a paměť. To výrazně zlepšuje průtok krve do vašeho mozku.

9. Čerstvé

Omega3 mastné kyseliny obsažené v tučných rybách, jako je makrela, losos, ančovičky a sardinky, jsou čistým požehnáním pro váš mozek a umožňují mu zvětšit jeho velikost. Například lidé, kteří jedí ryby alespoň jednou týdně, mají větší a výkonnější mozek.

10. Čokoláda

Kakao má pozitivní vliv na funkci vašeho mozku. Flavonoly, které obsahuje, zlepšují průtok krve do důležitých částí vašeho mozku až o 8 %. I přes jeho pozitivní účinky je třeba kakao konzumovat s mírou.

11. Listová zelenina

Kyselina listová obsažená v zelené listové zelenině zlepšuje regeneraci a tvorbu buněk v mozku. Vitamín K, který obsahuje, má také důležitou funkci. Denní konzumace porce zelené listové zeleniny dodá vašemu mozku vzpruhu.

12. Zelený čaj

Některé složky zeleného čaje přispívají k tvorbě nových mozkových buněk. Zelený čaj tedy pozitivně působí na paměťovou kapacitu mozku a také přímo na neurony. Zelený čaj je zdraví pro váš mozek, protože zlepšuje kognitivní funkce.