Větší úspěch při budování svalů prostřednictvím správné stravy

Buďte úspěšnější při budování svalů se správnou stravou

Nabírání hmoty je téměř povinným krokem pro každého, kdo chce trvale budovat svalovou hmotu. Obvykle se jedná o fázi začínající na začátku cyklu, po níž následuje suchá fáze pro získání výrazných svalů díky dobré definici svalů. Nejlepší čas na přibírání je mezi zářím a únorem, kdy tělo zůstává skryto pod oblečením! Zde jsou naše tipy pro úspěšný a rychlý masový zisk.

Jaké živiny potřebují svaly k růstu?

Naučit se jíst správné věci ve velkém množství je důležité pro úspěšné budování svalů. Kvalita potravin je klíčovým faktorem při budování svalů.

zásadě by se strava měla skládat z bílkovin, sacharidů, dobrých tuků a vlákniny.

Kalorie

A abyste z toho všeho vytěžili maximum, je důležité nezapomínat na doplňování vitamínů, minerálů a antioxidantů ve formě doplňků stravy. Pro rychlý nárůst hmoty musí být kalorická bilance vysoká. Naopak kalorická bilance by měla být nedostatečná během fáze definice svalů. Aby bylo nabírání hmoty efektivní, musí být kalorie rozloženy do celého dne. K tomu jezte 5 až 6krát denně, tempem 3 jídla a 3 svačiny. Postupně zvyšujte příjem kalorií, abyste neukládali příliš mnoho tuku. Klikněte sem pro

proteine

Aby se vaše svaly po použití obnovily a rostly, potřebují bílkoviny. Když vaše tělo nedostává dostatek bílkovin z vaší stravy, svaly nemají palivo, které potřebují ke správné obnově.

Při nabírání hmoty, stejně jako ve fázích definování svalů, jsou bílkoviny klíčové. Buduje a opravuje svaly po intenzivním tréninku. Z tohoto důvodu by se měl konzumovat v relativně velkém množství. Jedná se o maso, vejce, ryby a mléčné výrobky.

Sacharidy

Je to tedy množství sacharidů, které by se mělo měnit, aby se zvýšily nebo snížily kalorie. Jezte potraviny s vysokým obsahem sacharidů s nízkým glykemickým indexem, jako je hnědá rýže, sladké brambory, quinoa nebo celozrnná pšenice.

Čemu se vyvarovat, abyste budovali svaly?

Způsob, jakým cvičení provádíte, je pro budování svalů zásadní. Abyste zpevnili a procvičili svaly, musíte svaly správně používat. Například špatně provedené základní cvičení zapojí vaše břišní svaly jen částečně. Totéž platí pro ostatní pohyby. Je proto důležité zaujmout správný pohyb a držení těla, abyste práci zaměřili na požadovanou část těla. Bez správného držení těla a dostatečné kvality provedení se vaše úsilí nevyplatí. Správný silový trénink s vlastní váhou těla je výchozím bodem pro jakýkoli pokrok. Měli byste být disciplinovaní a vytvořit si tréninkový plán, kterého se budete bez výjimky držet.

Je důležité, aby byl váš kalorický příjem vysoký, ale také kvalitní. Kromě kalorií potřebuje vaše tělo ke správnému fungování mnoho mikroživin. Nabídka rychlého občerstvení znamená velký kalorický příjem, ale velmi malý příjem mikroživin. Vaše tělo nenachází vitamíny, minerály, esenciální mastné kyseliny nebo aminokyseliny, které potřebuje k fungování a budování svalů. Jezte pestrou stravu bohatou na kalorie a kvalitní tuky, abyste dosáhli svého cíle.