Zázvor – kořen a jeho účinky

Zázvor se svými účinky a použití

Zázvor je nejstarší koření, jeden z nejdůležitějších prvků indické a asijské kuchyně. Zázvor je zásobárnou vitamínů, minerálů a éterických olejů, které mají na organismus posilující, tonizující a protizánětlivý účinek. Zázvor má úžasně svěží a kořeněnou chuť a vůni.

Zázvor se dobře hodí k nápojům

Nejjednodušší černý čaj vyrobený z citronu a zázvoru je chutný a zdravý. Při nepříznivém počasí vás zázvor zahřeje zevnitř a udrží vaše tělo v teple po dlouhou dobu. Zázvor se používá do horkých alkoholických nápojů, jako je svařené víno a punč. Skořice, hřebíček a zázvor jsou tři hlavní složky každého z nich. je velmi populární. Můžete si je vyrobit sami, když do vody přidáte 2 x 2 cm kousek kořene zázvoru, plátek nebo dva citronu a dochutíte lžící cukru.

Zázvor se hodí k pečení

, Charlotte se zázvorem nebo perníkem upoutají svou svěží chutí pozornost na každém čajovém dýchánku. Zázvor navíc pomáhá lépe vstřebávat mouku, aktivuje žaludek a zabraňuje stagnaci. Zkuste do pečení použít méně cukru a hrubší mouku, například ovesnou nebo pohankovou. Spolu se zázvorem je taková kombinace nejen nová a chutná, ale také zdravá. Nahraďte cukr medem a pečení bude nejen voňavé, ale bude obsahovat i méně kalorií.

Zázvor je skvělé koření pro ryby nebo drůbež

Blahodárný účinek zázvoru je zvláště dobrý v noci a ráno, kdy po dlouhé večeři není ani stopy po těžkém žaludku. Při pečení, dušení a restování můžete přidat ještě trochu zázvoru. Zázvor vytváří příjemnou kořenitost připomínající pepř.